Polska – Rosja: remis w ostatniej sekundzie. Jest protest Polaków [WIDEO]

polska rosja remis

Polska – Rosja: remis w ostatniej sekundzie w kontrowersyjnych okolicznościach! Wiele emocji przyniósł wczorajszy mecz biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej. Po niebywale zaciętym pojedynku wydawało się, że komplet punktów z mocną Rosją zainkasują podopieczni Patryka Rombla. Jednakże, rywale zdołali wyrównać w ostatniej sekundzie, choć bramka ewidentnie nie powinna była zostać uznana. Dlaczego? Wszystko wyjaśnia materiał wideo, który można obejrzeć w dalszej części tekstu. Polacy złożyli oficjalny protest do EHF.

Polska – Rosja: remis w ostatniej sekundzie. Jest protest Polaków, gol dla rywali nie mógł zostać uznany [WIDEO]

Wiele emocji dostarczył wczorajszy pojedynek Polski z Rosją w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Zdecydowanym faworytem starcia byli nasi rywale, jednak biało-czerwoni zagrali naprawdę przyzwoite zawody i powinni byli je wygrać, mimo, że finalnie mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie cudów w bramce dokonywał bramkarz Polaków, Mateusz Zembrzycki. Niezła gra w ataku pozwoliła na to, że na przerwę zeszliśmy z minimalnym prowadzeniem. Druga połowa to istny rollercoaster. Kibice o słabych nerwach przeżyli prawdziwe piekło w końcowych fragmentach polsko-rosyjskiej rywalizacji. Najpierw na dosłownie 3 sekundy przed końcem, bramkę – wydawałoby się na zwycięstwo – rzucił Michał Daszek. Rosjanie jednak błyskawicznie sięgnęli po czas i mieli jeszcze 3 sekundy na rozegranie swojej akcji. Wtedy stało się coś nieprawdopodobnego. Rosyjski rozgrywający wykonał 4, a zdaniem wielu nawet 5 kroków, po czym oddał celny rzut do naszej bramki z bardzo dużej odległości. Warto jednak zaznaczyć, że w piłce ręcznej można wykonać jedynie 3 kroki bez kozłowania piłki. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: KRZYSZTOF RUTKOWSKI ZMIENIŁ FRYZURĘ! KWADRATOWE WŁOSY TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ [FOTO]

Polacy złożyli oficjalny protest w sprawie decyzji sędziowskiej

Jak czytamy w RMF24.pl – polska strona zgłosiła oficjalny protest do federacji EHF, która odpowiada za organizację Mistrzostw Europy. To, czy protest zostanie uznany, powinno być jasne już dziś. Jeśli tak się stanie, Polska za mecz z Rosją powinna otrzymać dwa punkty za wygraną. W tej chwili obie drużyny za remis dostały po jednym punkcie.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.