Louie Anderson nie żyje. Bohater bajki „Świat według Ludwiczka”

Louie Anderson nie żyje

Louie Anderson nie żyje. Amerykański komik w Polsce był kojarzony przede wszystkim z kultową bajką pod tytułem „Świat według Ludwiczka”. Mężczyzna zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w piątek rano (21.01.2022) w Las Vegas. Ta wiadomość poruszyła wiele osób w Polsce – mowa przede wszystkim o fanach „Świata według Ludwiczka”, czyli kreskówki, która wychowała kilka pokoleń.

Louie Anderson nie żyje. Bohater bajki „Świat według Ludwiczka” zmarł w Las Vegas

Bardzo smutne wieści docierają ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje, nie żyje Louie Anderson. Był on amerykańskim komikiem, wystąpił też w kilku produkcjach filmowych. W Polsce kojarzony był jednak przede wszystkim z bajką „Świat według Ludwiczka”. Kreskówka w naszym kraju osiągnęła status kultowej. Wyróżniała się przede wszystkim świetną, wychowawczą fabułą, kapitalnym tłumaczeniem oraz humorem, który trafiał zarówno do najmłodszych, jak i tych starszych. Louie Anderson użyczał głosu bohaterom bajki, a także występował na początku i na końcu niektórych epizodów.

Portal poinformowani.pl przytacza pokrótce karierę Andersona. Ta na dobre miała się zacząć w latach 80. Wtedy też zaliczył debiut w programie „The Tonight Show”. Ponadto prowadził program „Family Feud”.

Warto dodać, że Louie Anderson zagrał też w kilku filmach (choćby „Coming to America” czy „Quicksilver”). Na serwisie poinformowani.pl czytamy:

Pojawiał się też w rolach epizodycznych w licznych serialach, np. Chicago Hope, Ally McBeal, V.I.P. i Nash Bridges. Najbardziej rozpoznawalny był z kreskówki Świat według Ludwiczka, którą emitowano na kanale Fox Kids.

ZOBACZ TAKŻE: REKORD ZAKAŻEŃ W NASZYM KRAJU I SZYBKA KONFERENCJA RZĄDU! BARDZO ISTOTNE ZMIANY DOTYCZĄCE KWARANTANNY ORAZ TESTOWANIA. OSOBY POWYŻEJ 60 ROKU ŻYCIA ŁATWIEJ DOSTANĄ SIĘ DO LEKARZY?

Louie Anderson nie żyje – wiadomo co się stało

Jak podają krajowe oraz zagraniczne media, Louie Anderson zmagał się z bardzo poważną chorobą. Właśnie na początku trwającego tygodnia miał trafić do szpitala w celu walki z chłoniakami rozlanymi z dużych komórek B.

Popularny aktor i komik miał 68 lat.

źródło: poinformowani.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.