Ulica Imperatora Kaczyńskiego – zaskakujące znalezisko w Google Maps!

Ulica Imperatora Kaczyńskiego

Ulica Imperatora Kaczyńskiego pojawiła się w Google Maps, w miejscowości Pyskowice. Czy rzeczywiście zmieniono nazwę ulicy na tak kontrowersyjną? Okazuje się, że nie, jednak o internetowym „śmieszku” nie przestaje być głośno.

Ulica Imperatora Kaczyńskiego

Mapy Google to jedna z najczęściej używanych aplikacji mobilnych. To również niesamowite narzędzie, dzięki któremu internauci w mgnieniu oka mogą przenieść się do wybranej części świata. Widok satelitarny czy opcja Street View umożliwia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na przemieszczanie się lokalnymi drogami. Co więcej, liczne opcje takie jak sprawdzenie natężenia ruchu czy godziny, w których czynne są dane miejsca można edytować na bieżąco. Internauci mają ogromny wpływ na informacje wyświetlane w Mapach Google. Użytkownicy mogą również nanosić różnego rodzaju zmiany w mapach.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JACKOWSKI OSTRZEGA – NIEBEZPIECZNA SUBSTANCJA DOSTANIE SIĘ DO ATMOSFERY

Wiele zmian wprowadzanych w mapach przez internautów ma na celu ułatwienie poruszania się i pomoc innym użytkownikom, pokazując realne zmiany. Jak się okazuje, pewna osoba postanowiła nieco zażartować z prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość – Jarosława Kaczyńskiego. O prezesie krąży w sieci wiele memów i niejednokrotnie był obiektem żartów internautów, jednak tym razem ktoś zdecydował się pójść o krok dalej. Tego jeszcze nie było!

Okazuje się, że pewien internauta postanowił zmienić nazwę jednej z ulic w Pyskowicach na ulicę Imperatora Kaczyńskiego. Warto jednak zauważyć, że aby zmiana ta rzeczywiście została wprowadzona, musi być zaakceptowana przez moderatora. Co rzeczywiście miało miejsce. Jak dowiadujemy się z serwisu instalki.pl, prawdopodobnie zrobił to jeden z członków programu Lokalni Przewodnicy ze stosunkowo wysoką rangą. Zmiana widnieje w mapach już ponad dobę i cieszy się coraz większą popularnością. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy w sprawie, a spora część internautów oceniła żart pozytywnie.

Co o tym myślicie?

 

źródło: Google Maps, o2.pl, instalki.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.