Będą obostrzenia! Adam Niedzielski zdradził szczegóły

wtedy koniec z maseczkami

Będą obostrzenia! Adam Niedzielski zdradził szczegółowy plany działania, jaki rząd obrał na czwartą falę zakażeń. Powiedział, w jaki sposób będą nakładana obostrzenia, oraz kiedy zacznie się ich wprowadzenie. Co jednak ważne – tym razem obostrzenia regionalne nie będą wprowadzane województwami, a powiatami. Wszystko ze względu na różny poziom ilość zaszczepionych osób w poszczególnych obszarach. Wiadomo też, na kiedy prognozowany jest wzrost zakażeń. Wszystkie najważniejsze wieści, przekazane przez ministra zdrowia na dzisiejszej konferencji, znajdziecie poniżej.

Będą obostrzenia! Adam Niedzielski zdradził szczegóły i plan działania!

To może być informacja numer jeden tego dnia! Właśnie dziś odbyła się bowiem konferencja prasowa dotycząca sytuacji związanej z epidemią w naszym kraju. Adam Niedzielski poruszył na niej temat czwartej fali i wiążącymi się z nią obostrzeniami. Jak się okazuje – obostrzenia, prędzej czy później, w jakimś stopniu pojawią się w naszym kraju. Warto na samym początku jednak zaznaczyć, że tym razem rząd nie będzie wprowadzać ich województwami. Zdecydowano się na powiatowe wprowadzenie restrykcji. Minister zdrowia mówił:

Przy wprowadzaniu obostrzeń covidowych będzie podział na strefy na poziomie powiatów; będzie przeskalowanie liczby zakażeń; brany pod uwagę będzie też stopień wyszczepialności.

Pojawią się żółte i czerwone powiaty. Jak ma wyglądać klasyfikacja do którejś z tych dwóch grup? Portal RMF24.pl podaje, że wstępne wyliczenia wyglądają następująco: żółta strefa to 12 zakażeń na 10 tysięcy osób, natomiast czerwona – 24 zakażenia na 10 tysięcy osób. Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że:

[…] jeżeli ktoś ze względu na liczbę zakażeń ma czerwoną strefę, ale jego poziom wyszczepienia jest powyżej średniej, to będzie strefą żółtą.

ZOBACZ TAKŻE: EDYTA GÓRNIAK ZERWAŁA PLAKAT, KTÓRY MÓWIŁ O NAKAZIE ZAKŁADANIA MASECZEK PODCZAS KONCERTU. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE [WIDEO]

Wzrost zakażeń we wrześniu. Wszystko przez wzrost mobilności, koniec wakacji, powrót z urlopów i ruszenie do szkół

Adam Niedzielski zapowiedział, że z początkiem nowego miesiąca, dobowa liczba zakażeń ma oscylować wokół 300 osób. Natomiast – jego zdaniem – już w połowie września wykresy mogą skoczyć w górę, a chorych będzie o wiele więcej.

Przy okazji Adam Niedzielski przypomniał o szczepieniach oraz podstawowych środkach ochrony, takich jak trzymanie dystansu, higiena, dezynfekcja oraz noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.