Ukraińcy wyśmiali defiladę Putina. Opublikowali niebywałe nagranie [WIDEO]

ukraińcy wyśmiali defiladę putina

Ukraińcy wyśmiali defiladę Putina. W sieci oficjalne konto Ukrainy na Twitterze opublikowało jedyne w swoim rodzaju, prześmiewcze nagranie, na którym widać ujęcia z defilady. Tę organizowano z okazji Dnia Zwycięstwa, który to w Rosji obchodzi się 9 maja. Strona ukraińska zadbała jednak o to, aby nagranie odpowiednio przerobić, wbijając tym samym małą szpileczkę w naród rosyjski oraz poczynania żołnierzy tamtejszej armii. Wszystko zobaczycie w dalszej części tekstu.

Ukraińcy wyśmiali defiladę Putina. Opublikowali niebywałe nagranie [WIDEO]

Nadal nie milkną echa wielkiego rosyjskiego święta narodowego, które miało miejsce 9 maja. Mowa rzecz jasna o obchodzonym wtedy w Rosji „Dniu Zwycięstwa”, podczas którego upamiętnia się zwycięstwo ZSRR nad Niemcami. Z tej też okazji w Moskwie na Placu Czerwonym corocznie odbywa się defilada, podczas której tamtejsza armia prezentuje swoje maszyny i pokazuje przegląd wojsk. Podobnie było i tym razem, a wszystko działo się w cieniu trwającej na Ukrainie wojny.

Wiele osób spodziewało się, że święto zbiegające się z działaniami wojennymi na Ukrainie, w Rosji będzie szczególne. Padały podejrzenia, że Putin tego dnia ogłosi powszechną mobilizację lub oficjalnie wypowie wojnę Ukrainie. Nic z tych rzeczy nie miało jednak miejsca. Nie zabrakło jednak defilady, choć ta była nieco uboższa niż zwykle. Mowa o lotnictwie, którego Rosja nie zaprezentowała w pełni, tłumacząc to… złymi warunkami atmosferycznymi. Tak czy inaczej, w sieci pojawiły się nagrania, pokazujące paradę rosyjskich wojsk. Jedno z nich postanowili przerobić Ukraińcy. Następnie oficjalny profil Ukrainy opublikował materiał na swoim Twitterze:

ZOBACZ TAKŻE: Szef Roskosmos: „W wojnie nuklearnej kraje NATO zostaną zniszczone w pół godziny”

Prześmiewcza przeróbka rosyjskiej defilady w wykonaniu Ukraińców – na czołgach sprzęt elektroniczny, który zrabowali żołnierze

Jak widać na powyższym nagraniu, Ukraińcy bezpośrednio odnieśli się do tego, że Rosjanie podczas inwazji kradli co popadnie – zabierali ze sobą do Rosji przede wszystkim sprzęty AGD, telewizory, lodówki, pralki, kuchenki i tym podobne. Właśnie ten fakt postanowili wykorzystać Ukraińcy w przeróbce nagrania.

źródło: Twitter, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.