Szef Roskosmos: „W wojnie nuklearnej kraje NATO zostaną zniszczone w pół godziny”

korea północna

Szef Roskosmos – Dmitrij Rogozin – zamieścił bardzo mocny wpis na Telegramie. Wszystko tyczy się potencjalnej wojny nuklearnej, w której kraje NATO rzekomo mają zostać zniszczone w pół godziny. Rogozin w sieci napisał bez ogródek: „W wojnie nuklearnej kraje NATO zostaną przez nas zniszczone w pół godziny”. Ponadto zdaniem szefa rosyjskiej agencji kosmicznej, mimo tego, że nie zostało to oficjalnie powiedziane – NATO prowadzi wojnę z Rosją.

Szef Roskosmos Dmitrij Rogozin: „W wojnie nuklearnej kraje NATO zniszczone w pół godziny”

Duże zamieszanie wywołały niedawne słowa szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o wpis, jaki Dmitrij Rogozin zamieścił na Telegramie. Można odczytać go jako groźbę kierowaną do sojuszu NATO. Mianowicie, Rogozin z Roskomos napisał tam wprost:

W wojnie nuklearnej kraje NATO zostaną przez nas zniszczone w pół godziny.

Obserwatorzy błyskawicznie zwrócili uwagę na wagę słów, jakich zdecydował się użyć Rogozin. Odebrano to jako niejaką groźbę i próbę zastraszenia krajów NATO. To jednak nie koniec. Szef rosyjskiej agencji kosmicznej w swoim wpisie przekonywał, że NATO prowadzi wojnę z Rosją, jednak oficjalnie tego nie ogłoszono. Portal RMF24.pl przytacza jego słowa, w których powiedział, że „teraz jest to oczywiste dla wszystkich„.

ZOBACZ TAKŻE: HAKERZY NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ – ANONYMOUS ZNÓW ZAATAKOWALI ROSJĘ! TO MIESZKAŃCY KRAJU ZOBACZYLI W SWOICH TELEWIZORACH [FOTO]

Rogozin: „Konsekwencje wymiany uderzeń nuklearnych wpłyną na stan naszej Ziemi”

Co jednak ciekawe, dalszy ton wypowiedzi Rogozina z Roskosmos nieco się zmienił. Zwrócił on uwagę na nieodwracalne zmiany, jakie wyrządziłaby wojna nuklearna. Na Telegramie napisał, że Rosja musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wymiany uderzeń nuklearnych:

Nie wolno nam na to pozwolić, bo konsekwencje wymiany uderzeń nuklearnych wpłyną na stan naszej Ziemi.

Po czym dodał:

Dlatego będziemy musieli pokonać tego silniejszego gospodarczo i militarnie wroga konwencjonalnymi środkami.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.