Udaremniono zamach na Wołodymyra Zełenskiego – aresztowano rosyjskiego agenta FSB!

Wołodymyr Zełenski

Ukraiński kontrwywiad potwierdził, iż udaremniono zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W sprawie zatrzymano agenta Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Do zatrzymania doszło w Użhorodzie, na granicy ukraińsko-słowackiej. Co więcej, zamachowcy zostali przyłapani podczas kontrolowanego zakupu broni. 

Sytuacja na Ukrainie

Od 24 lutego na terenie Ukrainy odbywają się zacięte walki z armią rosyjską. Sytuacja wciąż jest niestabilna, a liczba ofiar rośnie z dnia na dzień.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zrezygnował z możliwości ewakuacji i postanowił zostać w Kijowie. To z kolei sprawiło, że pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o możliwym zamachu na głowę państwa. Jak się okazuje, były one słuszne, bowiem 21 marca kontrwywiad ukraiński udaremnił zamach na Wołodymyra Zełenskiego.

ZOBACZ TAKŻE: ILE POLSKA WYDAŁA PIENIĘDZY NA POMOC UKRAINIE? POJAWIŁY SIĘ PIERWSZE SZACUNKOWE KWOTY

Udaremniono zamach na Wołodymyra Zełenskiego

Ukraińskie władze już na początku inwazji Rosji na Ukrainę informowały, że Wołodymyr Zełenski będzie celem rosyjskich służb. Ich obawy i przypuszczenia sprawdziły się.

21 marca doszło do zatrzymania agenta Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji, który stał na czele grupy dywersyjnej. Do zatrzymania doszło w Użhorodzie, na pograniczu ukraińsko-słowackim. Co więcej, aresztowano go na gorącym uczynku, podczas kontrolowanego zakupu broni. W skład grupy wchodziło 25 osób.

Celem grupy dywersyjnej było przedostanie się do Kijowa. Agencja Unian poinformowała:

„Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Celem był zamach na Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej.”

Ponadto Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, że na Ukrainę wysłano kolejnych najemników, których zadaniem ma być pozbawienie życia m.in. prezydenta Ukrainy.

„Głównym zadaniem przestępców jest wyeliminowanie najwyższego kierownictwa wojskowego i politycznego Ukrainy. Putin osobiście wydał nakaz kolejnego ataku przez jednego z nielicznych wiernych pełnomocników” – twierdzi wywiad.

Warto podkreślić, że do tej pory wszystkie próby ataku na prezydenta Ukrainy wyeliminowano w czas.

 

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, zdjęcie – Instagram Wołodymyra Zełenskiego

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.