Kto będzie następcą Władimira Putina? Podano nazwisko!

rosyjski szpieg zdradził

Nie milkną doniesienia o możliwym zamachu na Władimira Putina. Potęguje to również fakt, że za głowę przywódcy Federacji Rosyjskiej wyznaczono nagrodę w wysokości miliona dolarów. Kto przejąłby władzę w Rosji, gdyby Putin zmarł? „Ukraińska Prawda” podała konkretne nazwisko!

Atak Rosji na Ukrainę

Sytuacja na Ukrainie w dalszym ciągu nie jest stabilna. Ataki sił rosyjskich, które rozpoczęły się 24 lutego 2022 roku trwają po dziś dzień. Nie da się ukryć, że Władimir Putin w oczach świata stracił jeszcze bardziej, a liczba jego zwolennik maleje.

Trudno nie wspomnieć również o nagrodzie, którą rosyjski milioner Alexander Konanykhin wyznaczył za schwytanie Putina. Zaznaczył, że przywódca Federacji Rosyjskiej może być martwy lub żywy. Wydarzenia te sprawiły, że coraz częściej mówi się o potencjalnym następcy Putina.

ZOBACZ TAKŻE: UDAREMNIONO ZAMACH NA WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO – ZATRZYMANO ROSYJSKIEGO AGENTA FSB

Kto będzie następcą Władimira Putina?

Coraz częściej w mediach mówi się o następcy Putina. Warto bowiem zauważyć, że prezydent Rosji ma już 69 lat. Nie milkną doniesienia o jego zdrowiu, rzekomym zamachu, a ponadto wywiad wojskowy Ukrainy nieoficjalnie poinformował, iż rosyjskie elity planują obalić Putina.

Na stanowisko kolejnego prezydenta Rosji nieoficjalnie wskazano szefa agencji bezpieczeństwa Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – Aleksandra Bortnikowa. Zdaniem ukraińskich służb, posiadający stopień generała armii Bortnikow jest wpływowym członkiem rosyjskiej elity. Ponadto od 2008 roku jest dyrektorem FSB, a także członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

„To właśnie Bortnikow popadł ostatnio w niełaskę rosyjskiego dyktatora. Oficjalnym powodem problemów szefa FSB są fatalne błędy w prognozach dotyczących wojny na Ukrainie” – zauważył z kolei Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Bortnikow w 1975 roku rozpoczął pracę w KGB, a następnie przeniósł się do prestiżowej Wyższej Szkoły KGB im. Feliksa Dzierżyńskiego w Moskwie. Działał w kontrwywiadzie, by następnie zostać szefem SEB-u (Służby Bezpieczeństwa Ekonomicznego) w FSB. „The Mirror” podkreśla również, że Bortnikow jest odpowiedzialny za aresztowanie Nawalnego.

źródło: wiadosci.wp.pl, Facebook, The Mirror, planeta.pl, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.