Uchodźcy po raz kolejny próbowali forsować granicę – najnowsze doniesienia!

Migranci rzucali w polskich mundurowych

Kolejne niepokojące wiadomości prosto z granicy polsko-białoruskiej. Służby z Białorusi przetransportowali pod granicę z Polską grupę około 100 uchodźców z Bliskiego Wschodu. Agresywni imigranci siłą próbowali wtargnąć na teren naszego kraju. 

Sytuacja na granicy

Wydarzenia mające miejsce na wschodniej granicy naszego kraju wciąż budzą niepokój. Sytuacja w dalszym ciągu nie jest stabilna, a białoruskie służby regularnie próbują utrudnić pracę polskich mundurowych. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na granicę polsko-białoruską zaczęli napływać imigranci z Bliskiego Wschodu, głównie Afganistanu, Iraku i Jemenu. Ich celem jest osiedlenie się w Niemczech lub Wielkiej Brytanii, jednak aby to zrobić, usilnie próbują nielegalnie przekroczyć granicę z Polską, a tym samym wkroczyć na teren Unii Europejskiej. Po wielu nieskutecznych próbach forsowania granicy, a także bezpośrednich atakach na polskich mundurowych, sytuacja wciąż jest napięta.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE DONIESIENIA PROSTO Z BIAŁORUSI – SŁUŻBY UCZĄ MIGRANTÓW, JAK ZADAWAĆ CIOSY NOŻEM! [WIDEO]

Uchodźcy po raz kolejny próbowali forsować granicę

Jak dowiadujemy się z oficjalnych komunikatów przekazanych przez Straż Graniczną, w sobotę 20 listopada odnotowano aż 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

To jednak nie koniec niepokojących informacji. Okazuje się, że białoruskie służby postanowiły przetransportować na granicę z Polską grupę około 100 agresywnych imigrantów, którzy siłą próbowali przedostać się na teren naszego kraju.

Warto podkreślić, że reżim prowadzony przez przywódcę Białorusi budzi ogromne kontrowersje. Ponadto Aleksander Łukaszenka w zamian za uznanie go prezydentem i zniesienie sankcji oferuje uspokojenie się sytuacji na granicy. Na ten moment białoruskie służby pomagają i nakłaniają nielegalnych uchodźców do ataków na polskich mundurowych.

 

źródło: rmf24.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.