Uber stracił licencję w Londynie – co było powodem?

Uber stracił licencję na przewóz klientów w Londynie – co było powodem tej decyzji? Jak informuje portal BBC, głównie chodziło o nieprawidłowości w pracy kierowców. W związku z tym urząd Transport for London uznał, że aplikacja Ubera nie może dostać ponownie licencji. 

Uber stracił licencję w Londynie – jaki powód decyzji?

Okazuje się, że urząd Transport for London nie przedłużył aplikacji Uber licencji na przewóz klientów. Co mogło być powodem tej decyzji? Głównie chodzi o nieprawidłowości w pracy kierowców, między innymi fałszowanie danych przez kierowców, którzy są nieuprawnieni.

ZOBACZ TAKŻE: TESCO ZREZYGNOWAŁO ZE SPRZEDAŻY ŻYWYCH KARPI, JEDNAK DOSTANIECIE JE NA PARKINGU PRZED SKLEPEM

Wspomnieni kierowcy podobno podmieniali w aplikacji zdjęcia na swoje i podszywali się za kierowców, którzy posiadali licencję. Jak podaje Gazeta Wyborcza, doszło do tego prawie 14 tys. razy! Uber ma się odwołać do tej decyzji i może kontynuować działalność w trakcie procesu.

Dodatkowo, w Londynie dla Ubera pracowało około 45 tys. kierowców. Jednak owe działania zagrażały bezpieczeństwu i ochronie korzystających z usług przewoźnika. Decyzja spowodowała niemałe poruszenie na giełdzie, gdyż akcje Ubera traciły nawet 6 procent.

Za taksówki zapłacimy więcej i poczekamy dłużej

Od nowego roku szykują się zmiany w działaniu aplikacji Ubera, Free Now czy Bolta. Chodzi o to, że stają się one w pełni legalne, co oznacza, że każdy kierowca będzie musiał mieć licencję na przewóz osób. Co za tym idzie? Poczekamy na taksówkę dłużej i zapłacimy więcej, gdyż liczba kierowców zapewne spadnie. Są osoby, które jeżdżą na przykład tylko w weekend, więc wyrobienie licencji może być problematyczne. Już liczba kierowców jest zbyt mała, patrząc na rosnące zapotrzebowanie na taksówki. Więcej dowiecie się w tym artykule.

Zaskoczeni tą decyzją?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.