Tylko zaszczepieni będą mieć dostęp do usług publicznych? Zapowiedź ministra zdrowia

tylko zaszczepieni

Tylko zaszczepieni będą mieć dostęp do usług publicznych? Takie rozwiązanie poważnie się rozważa! Początkowo podobne doniesienia pojawiały się już wcześniej, jednak teraz odniósł się do nich minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak podaje o2.pl, pewna zapowiedź takowego działania pojawiła się w wywiadzie z szefem resortu zdrowia dla portalu „Wprost”. Jak jednak podkreśla sam zainteresowany – podobne działanie sonduje się także w innych krajach, Polska to nie ewenement w tejże materii.

Tylko zaszczepieni mogą liczyć na dostęp do usług publicznych? Zapowiedź ministra zdrowia nie wszystkim się spodobała

Temat szczepień przeciwko COVID-19 nadal jest numerem jeden – na niemal całym świecie, ale przede wszystkim w Polsce. Kontrowersje budzi już nawet nie tyle sama szczepionka, co sposób jej rozprowadzenia. Mowa tutaj rzecz jasna o tym, że poza kolejką zaszczepiło się wielu celebrytów, co nie spodobało się reszcie społeczeństwa. Wszystko przez to, że na samym początku szczepionki miały być przeznaczone jedynie dla tak zwanej „grupy 0”, czyli medyków i osób związanych bezpośrednio ze służbą zdrowia. Tymczasem preparat od firmy Pfizer i BioNTech przyjęli między innymi aktorzy.

Kolejne zgrzyty pojawiły się po wywiadzie, jaki minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił dla portalu „Wprost”. Wynika z niego bowiem, że w rządzie rozważa się wariant, kiedy jedynie zaszczepione osoby mogą liczyć na dostęp do usług publicznych. Co dokładniej to jednak oznacza?

ZOBACZ TAKŻE: URZĘDNICY DOSTANĄ 500+ ZA TO, ŻE ZASZCZEPIĄ SIĘ NA KORONAWIRUSA? MA TO ICH PRZEKONAĆ DO PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI!

Chodzi między innymi o łatwiejszy dostęp do części usług medycznych

Wiele osób zastanawia się, co dokładnie miał na myśli szef resortu zdrowia, mówiąc o szeroko pojmowanych usługach publicznych. Okazuje się, że chodzi przede wszystkim o łatwiejszy dostęp do części usług medycznych dla osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Słowa Adama Niedzielskiego, które znalazły się w portalu „Wprost”, cytujemy poniżej:

Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji.

Rozważa się także wprowadzenie aplikacji Internetowo Konto Pacjenta, w której każdy zaszczepiony obywatel znajdzie specjalny kod QR potwierdzający przyjęcie preparatu.

źródło: o2.pl, Wprost, PAP

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.