Rydzyk prosi o pieniądze-w innym wypadku „Sąd Ostateczny”!

Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze na Fundację Nasza Przyszłość, a komunikat pojawił się na stronie Radia Maryja. Redemptorysta nie tylko poprosił o wpłaty, ale również odwołał się do Sądu Ostatecznego, który może nam pomóc w dostaniu się do nieba… Zobaczcie!

Jak co roku każdy z nas może oddać 1% swojego podatku na wybrany przez siebie cel. Dzięki temu można wesprzeć organizacje, które są pożyteczne dla społeczeństwa. Co roku Polacy przekazując jedynie 1% swojego podatku oddają na cele dobroczynne setki milionów złotych.

Tym razem ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze i przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Fundacja Rydzyka jest związana ściśle z jego działalnością. Zajmuje się m.in. wydawaniem miesięcznika „W Naszej Rodzinie”, handlem w sklepie Splendor 24, który zasłynął ze sprzedaży relikwii, choć jest to od lat zabronione przez kościół.

Zobaczcie również: Tadeusz Rydzyk prosi o datki na nowe auto

Nie da się również ukryć, że Fundacja Nasza Przyszłość dostaje też mnóstwo pieniędzy innymi drogami, jak np. dzięki Fundacji Lux Veritatis, która jest wydawcą TV TRWAM. To właśnie ta fundacja dostaje niemałe pieniędze od władz naszego państwa. Niemniej jednak, jak donosi „Rzeczpospolita” Fundacja Nasza Przyszłość, co roku może liczyć na ogromne datki od wiernych. W 2018 roku wpłynęło na jej konto 4,3 miliona złotych z 1% przekazanych podatków, a w 2019 roku 4,5 miliona złotych. Rok temu była to kwota 4,9 miliona złotych.

Tym razem redemptorysta również poprosił o wpłatę pieniędzy i odniósł się nawet do Sądu Ostatecznego!

Rydzyk prosi o pieniądze-w innym wypadku „Sąd Ostateczny”!

W sieci na stronie Radia Maryja pojawił się komunikat. Ojciec Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc finansową i przekazanie 1% swojego podatku. Jak zaznaczył, pieniądze będą przekazane m.in. na warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży. Pomogą wydać film „Nędzarz i Madame”, koncerty, współpracę na linii młodzież-seniorzy oraz na bezpłatny egzemplarz książki „Kształcenie charakteru”.

Jak zaznaczył, Radio Maryja i Telewizja TRWAM mają kłopoty finansowe spowodowane pandemią koronawirusa. Na samym końcu swojego oświadczenie poruszył kwestie związane z życiem pośmiertnym:

Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: »Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość. Wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141- czytamy w komunikacie.

Źródło: rzeczpospolita.pl, onet.pl, o2.pl, Instagram.