Niepokojące zniknięcie Jacka Ma! Co się dzieje z chińskim miliarderem?

zniknięcie Jacka Ma

Niepokojące zniknięcie Jacka Ma! Właściciel grupy Alibaba i należącego do niego m.in. słynnego na cały świat serwisu AliExpress od kilku dni nie pojawia się w przestrzeni publicznej. Producenci „Africa’s Business Heroes” poinformowali, że miliarder nie wystąpi w programie, którego sam jest pomysłodawcą i jednocześnie sponsorem. Co tak naprawdę dzieje się z chińskim przedsiębiorcą?

Niepokojące zniknięcie Jacka Ma!

Jack Ma to jeden z najbogatszych ludzi na świecie i trzeci najbogatszy człowiek w Chinach. Jest chińskim biznesmenem, filantropem i założycielem grupy Alibaba, czyli porozumienia zrzeszającego wiele internetowych, chińskich firm, w tym znanego na całym świecie AliExpress. Co ciekawe, był pierwszym przedsiębiorcą z Chin, który pojawił się na okładce magazynu „Forbes”. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index, Jack Ma zwiększył swój majątek ponad 10-krotnie w zaledwie rok.

Na dniach pojawiły się doniesienia o rzekomym, niepokojącym zniknięciu Jacka Ma. Pokryło się to z informacją producentów, którzy oznajmili, iż chiński gigant nie pojawi się w składzie jury „Africa’s Business Heroes”. Warto dodać, że Ma był twarzą, jurorem, pomysłodawcą i jednocześnie sponsorem programu. Jego celem jest promowanie afrykańskich przedsiębiorców. Jack został zastąpiony przez Lucy Peng – dyrektora wykonawczego w Alibaba Group.

ZOBACZ TAKŻE: ZAGADKOWA ŚMIERĆ NAUKOWCA PRACUJĄCEGO NAD SZCZEPIONKĄ NA KORONAWIRUSA. WYSKOCZYŁ Z OKNA!

Brytyjski dziennik „Financial Times” zauważył, że Jack Ma zniknął z mediów publicznych zaraz po tym, jak skrytykował wpływ państwa na banki na szczycie w Szanghaju. Co więcej, porównał instytucje państwowe do „hamujących rozwój biznesu”. Przemówienie wzbudziło spore kontrowersje i z pewnością nie spodobało się władzom. Ponadto, to było ostatniej przemówienie przedsiębiorcy. W związku z tym wszczęto dochodzenie. W tym czasie Jack stracił również ponad 10 miliardów dolarów, co skutkowało spadkiem z pierwszego miejsca zestawienia najbogatszych osób w Chinach. Rzecznik grupy Alibaba zapewnił natomiast, że brak udziału Jacka to skutek „napiętego hormonogramu” przedsiębiorcy.

źródło: rp.pl, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.