Urzędnicy dostaną 500+ za szczepienia na koronawirusa! Nagroda pomoże przekonać sceptyków?

Urzędnicy dostaną 500+

Urzędnicy dostaną 500+ za szczepienia na koronawirusa, co ma pomóc w przekonaniu ich do przyjęcia preparatu. Jedna z gmin zdecydowała się na taki dodatek i wszystko wskazuje na to, że wiele osób skusi się na szczepionkę pomimo wcześniejszej niechęci. Tym samym wójt gminy chce poprawić bezpieczeństwo w urzędzie! Poznajcie więcej szczegółów!

Nie da się ukryć, że temat szczepień przeciwko COVID-19 jest ostatnimi czasy tematem numer jeden w mediach. Szczepionki docierają do naszego kraju etapami. W pierwszej kolejności szczepionkę mieli przyjmować medycy, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie. Następnie przyjdzie pora na kolejne grupy zawodowe tj. nauczyciele, czy urzędnicy.

Nie trudno również zauważyć, że polskie społeczeństwo jest bardzo podzielone, jeżeli chodzi o przyjęcie preparatu. Najczęściej pojawiające się głosy przeciwników są związane z tym, że szczepionka przeciwko COVID-19 powstała w bardzo krótkim czasie. Bez wątpienia ta grupa społeczna może spowodować, że w Polsce wydłuży się trwająca już rok pandemia, jednak wójt gminy Lubartów znalazł na to rozwiązanie.

Urzędnicy dostaną 500+ za szczepienia na koronawirusa!

Krzysztof Kopyść, który jest wójtem gminy Lubartów, tłumaczy, że w ten sposób chce pomóc w szybkim wyjściu z pandemii oraz zapewnić pracownikom urzędu bezpieczeństwo:

Chcę nagradzać pracowników za zaszczepienie się na koronawirusa. Zaszczepieni nie będą stwarzać zagrożenia dla petentów, a i sami będą bezpieczni. Poza tym chyba wszyscy tęsknimy za normalnością w urzędzie, czyli za pracą bez masek i przegród z pleksy- powiedział Kopyść w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Zobaczcie również: Ile zarabia urzędnik skarbowy? Zobacz kwoty!

Jak się okazuje, nie tylko pracownicy urzędu będą nagradzanie za szczepienia, ale również pracownicy jednostek organizacyjnych, czyli bibliotek, czy basenów. Co więcej, 500 złotych to tylko wstępna suma, jaka jest brana pod uwagę. Krzysztof Kopyść nie wyklucza, że może się ona jeszcze zwiększyć:

 Myślę, że będzie to 500+, ale ile ten plus wyniesie, to dopiero policzymy. Z tak zwanej grupy „zero” zgłosiła się tylko jedna osoba. To jest zdecydowanie za mało, byśmy powrócili do normalności- dodaje na koniec.

Co na temat tego, że urzędnicy dostaną 500+ za szczepienia myślą inni wójtowie. Jak się okazuje, nie wszyscy podzielają taki pomysł na przekonanie ludzi do szczepień. Jak powiedział burmistrz Łęcznej, Leszek Włodarski nie planuje on nagradzania za szczepienia, gdyż samo zdrowie powinno być największą nagrodą:

Będziemy zachęcali do szczepień, bo to zgodnie z obecną wiedzą to najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia się przez koronawirusem. Natomiast nie planujemy wiązania tego z nagrodami finansowymi. Wystarczającą motywacją jest zdrowie

Nagradzanie za szczepienia mogłoby również doprowadzić do sytuacji, w której ludzie ukrywaliby przeciwskazania do przyjęcia preparatu.

Źródło: Dziennikwschodni.pl, YouTube.