Tyle na Euro zarobili Polacy! Wiadomo także co z premią

tyle na euro zarobili polacy

Tyle na Euro zarobili Polacy! W sieci pojawiły się już kwoty, na jakie za udział w Euro mogła liczyć polska reprezentacja. Co ciekawe, wspomniano także o bonusach. Ogólnie rzecz biorąc, ze względu ma mizerne występy naszej drużyny narodowej, pieniędzy nie jest aż tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Ale z drugiej strony – czy na miejscu byłoby tutaj narzekanie? Konkretne kwoty i ewentualne bonusy za mecze dokładniej omawiamy poniżej.

Tyle na Euro zarobili Polacy! Wiadomo także co z premią za mecze – szału nie ma

Jak dobrze wiadomo, udział w wielkim turnieju jakim są choćby Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, wiąże się z grą o wielkie pieniądze dla federacji. Wobec tego, że Polacy zagrali mizernie i odpali z turnieju właściwie już w przedbiegach, zanim zaczęła się gra o poważną stawkę – w temacie zarobionych przez drużynę pieniędzy wiadomo już nieco więcej.

Do ciekawych wieści dotarł portal sport.onet.pl. Jak czytamy z tymże serwisie, już za samo zakwalifikowanie się do turnieju, reprezentacja otrzymała aż 9,25 miliona euro. Do tego trzeba doliczyć premię za osiągane na samych mistrzostwach wyniki. Tutaj Polacy dużo nie zarobili. Wygrana wiąże się z bonusem wysokości 1,75 miliona euro, remis daje natomiast 0,75 miliona euro. Za porażki UEFA nie płaci. Łatwo zatem obliczyć, że za jeden remis i dwie przegrane, Polacy zyskali dodatkowo jedynie 0,75 miliona Euro. Warto dodać, że premię za awanse do kolejnych rund to jeszcze większe pieniądze, ale to niestety biało-czerwonych nie dotyczy.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCE W MECZU ZE SZWECJĄ NALEŻAŁ SIĘ RZUT KARNY? MAŁO KTO ZWRÓCIŁ NA TO UWAGĘ! KONTROWERSJĘ OMAWIA EKSPERT [WIDEO]

Sport.pl: premia dla polskich piłkarzy za Euro to 0 złotych

Interesujące wieści potwierdza portal sport.pl. Z informacji tam zawartych wynika, że polscy piłkarze faktycznie nie dostaną żadnego bonusu pieniężnego za mizerny występ na Euro 2020. Wszystko z tego względu, że umawiane bonusy – jak wcześniej wspomniano – wypłacane miały być w przypadku realizacji celu minimum. Mowa rzecz jasna o awansie z grupy do 1/8 finału rozgrywek. A że tak się nie stało, piłkarze nie zgarną premii.

źródło: sport.pl, sport.onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.