Przerażające nagranie tornada w Czechach – sceny jak z filmu [WIDEO]

przerażające nagranie tornada

Przerażające nagranie tornada w Czechach – sceny jak z filmu katastroficznego! Nasi południowi sąsiedzi, podobnie zresztą jak niektóre regiony Polski, musieli wczoraj zmagać się z potężnym żywiołem. Trąba powietrzna nieoczekiwanie uformowała się w na południu Moraw. W sieci pojawiły się nagrania, przedstawiające niszczycielską moc natury. Niektóre z nich przyprawiają o dreszcze. Szczególnie nagranie z jednego z domów, który znalazł się w oku cyklonu. Straty szacowane są na potężne sumy. W dalszej części tekstu znajdziecie wideo z kompilacją nagrań tornada w Czechach.

Przerażające nagranie tornada w Czechach. Sceny jak z filmu katastroficznego – trąba powietrzna uchwycona na nagraniach [WIDEO]

Z nie lada żywiołem ostatniej doby zmagały się niektóre regiony w Polsce, ale równie dramatycznie było w Czechach. Tam – w okolicach Moraw – uformowała się trąba powietrzna. Tornado zyskało potężną siłę i niszczyło wszystko, co spotkało na swojej drodze. Portal RMF24.pl podaje, że jak na ten moment bilans ekstremalnych warunków pogodowych to przynajmniej 1 ofiara śmiertelna i aż 200 rannych osób. Inne źródło podają natomiast, że liczba ofiar wzrosła do trzech.

Skala zniszczeń jest potężna, a ponad 30 tysięcy miejsc jest bez prądu. Uszkodzeniu uległa ogromna ilość zabudowań. Oprócz tego tornado poprzewracało samochody. Jak czytamy w RMF24.pl – najgorzej sytuacja wygląda we wsi Hruška, która „została zrównana z ziemią”. RMF przytacza przerażające słowa miejscowych władz, które brzmią następująco:

Zostały tylko mury bez dachów, bez okien. Kościół nie ma dachu, nie ma wieży, ludzie nie mieli się gdzie ukryć.

Poniżej można zobaczyć, jak żywioł wyglądał w momencie uderzenia w Czechy. Wideo pokazuje potężną siłę tornada:

ZOBACZ TAKŻE: TYLE BIAŁO-CZERWONI ZAROBILI NA EURO 2020! WIADOMO RÓWNIEŻ CO Z PREMIĄ ZA OSIĄGANE WYNIKI. SZAŁU NIE MA, ALE CZY PIŁKARZE POWINNI NARZEKAĆ?

Porażająca siła tornada w Czechach – sklasyfikowano je jako trąbę powietrzną o sile F3

W sieci od krąży wiele materiałów pokazujących skalę zniszczeń w Czechach. To nie może dziwić, gdyż tornado sklasyfikowano jako F3. To wręcz niebywałe dla panującego tutaj klimatu, a obrazki trąby z Czech, przypominają to, co zwykle w sezonie tornad można oglądać w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Twitter, RMF24.pl, YouTube, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.