Trzecia strzelanina we Francji w tym tygodniu! Nie żyje 3 żandarmów!

Trzecia strzelanina

Trzecia strzelanina we Francji w tym tygodniu! Kolejne niepokojące wiadomości docierają z Zachodu. W nocy z wtorku na środę doszło do strzelaniny, w której śmierć poniosło trzech żandarmów, a czwarty z nich został ranny. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po kilku godzinach odnaleziono jego ciało.

Trzecia strzelanina we Francji w tym tygodniu!

Do tragicznych wydarzeń doszło w wiosce nieopodal St. Just w departamencie Puy de Dome, w środkowej Francji. Do incydentu doszło podczas interwencji policji związanej z przemocą domową. Powodem był spór o opiekę nad dziećmi. Kobieta zadzwoniła po pomoc, a kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, 48-letni mężczyzna otworzył ogień. Strzelał do policjantów, a następnie podpalił dom, w którym trwała interwencja. Niestety dla trójki z nich rany okazały się być śmiertelne.

Naród łączy się w bólu z rodzinami. Aby nas chronić, nasze siły narażają swoje życie. To nasi bohaterowie – napisał Emmanuel Macron, prezydent Francji na swoim Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: FRANCJA – TRZECH MĘŻCZYZN POBIŁO MŁODĄ KOBIETĘ W BIAŁY DZIEŃ. ZATRWAŻAJĄCY POWÓD!

Ponadto źródła AFP podają, że kilka godzin po incydencie ciało napastnika znaleziono w jego samochodzie. Mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Co więcej, 48-latek nie był znany policji.

Warto zauważyć, że to trzecia strzelanina we Francji w tym tygodniu. Hołd zabitym żandarmom oddali prezydent i premier Francji.

Jak podało ministerstwo spraw wewnętrznych, zabici to funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Żandarmerii Narodowej (GIGN). Zginęli w wieku 21, 37 i 45 lat. Ponadto według AFP jest to najtragiczniejsze zdarzenie tego roku w służbach państwowych.

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.