Ojciec Tadeusz Rydzyk jednym z najbogatszych Polaków! Ile zarabia znany duchowny?

Ojciec Tadeusz Rydzyk jednym

Ojciec Tadeusz Rydzyk jednym z najbogatszych Polaków. Najbardziej znany duchowny w naszym kraju może się poszczycić ogromnym majątkiem. Znalazł się dopiero na 83. miejscu na liście najbogatszych Polaków, jednak jego majątek jest ogromny. Do sprawozdań finansowych Ojca Rydzyka dotarli dziennikarze „Wprost”! Zobaczcie, ile wynosi jego majątek!

Ojca Tadeusza Rydzyka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on bez wątpienia jednym z najbardziej znanych duchownych w naszym kraju, o którym niemal codziennie rozpisują się media. Tym razem głośno zrobiło się na temat duchownego dlatego, że znalazł się na 83. miejscu na liście najbogatszych Polaków. Ile wynosi jego majątek? Trzeba przyznać, że ta kwota zwala z nóg! Zobaczcie!

Ojciec Tadeusz Rydzyk jednym z najbogatszych Polaków!

Do sprawozdań finansowych Tadeusza Rydzyka dotarli dziennikarze „Wprost”. Wynika z nich, że już w 2015 roku duchowny mógł się pochwalić ogromną kwotą, która wynosiła wówczas 56 milionów złotych. Był to wtedy rekord, jeżeli chodzi o jego finanse. Niemniej jednak „Wprost” wyliczył, że majątek Tadeusza Rydzyka mógł wynosić wówczas dużo więcej. Suma 339 milionów złotych zapewniła mu 83. miejsce na liście najbogatszych Polaków!

„Wprost”, stosując taką metodologię, jaką stosuje się przy tworzeniu rankingów najbogatszych Polaków, wyliczył, że majątek zakonnika wynosi około 339 mln złotych, co zapewniłoby mu 83 miejsce na liście. Tuż za Romanem Kluską, założycielem Optimusa, a przed twórcą gry „Wiedźmin” Michałem Kicińskim”- podaje „Rzeczpospolita”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się również do powyższych doniesień mediów. Jak zaznaczył w swoim oświadczeniu, artykuł na temat jego zarobków był szkalujący jego imię oraz atakiem na Kościół. Dodał również, że wszystkie obliczenia jego majątku są kłamstwem. Podkreślił, że przedsięwzięcia, którymi zarządza, nie są jego własnością i jako duchowny nie otrzymuje wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Co więcej, dodał, iż utrzymanie samego Radia Maryja i Telewizji Trwam, kosztuje około 2,5 miliona złotych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jednym z najbogatszych Polaków! Fragment z oświadczenia wystosowanego przez Ojca Tadeusza Rydzyka:

[…] Mimo rzucanych kłód administracyjnych, kłamstw i oszczerstw rozpowszechnianych przez media i propagandę, także szeptaną. W tych dniach jest następne uderzenie. Zaczęło się od artykułu w piśmie, które niejeden raz nas atakowało. Atakowało Kościół, szkaradnie atakowało, również z obrzydliwymi, świętokradzkimi ilustracjami. Zaczęło się od artykułu w tych dniach: „Ojciec milioner”. I poszło dalej w mediach libertyńsko-lewackich, poszło w Internecie. Idzie na cały świat. Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba – oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania. Co w tym wypadku robię? Może jesteście ciekawi. Co byście robili? Modlę się. Modlę się za czyniących to, proszę o przemianę ich sumień. Przecież oni też staną przed Panem Bogiem. Tak, siostry i bracia, staniemy wszyscy. I o modlitwę proszę też Was. Proszę o modlitwę za naszą Ojczyznę, za wszystkich Polaków. Kłamstwem, oszczerstwem, wzbudzaniem nienawiści buduje się przepaść pomiędzy ludźmi a Panem Bogiem- napisał w swoim oświadczeniu o. Tadeusz Rydzyk.

Zobaczcie również: Tadeusz Rydzyk wpadł w szał na antenie Radia Maryja. Mocne słowa w stronę wiernych!

Źródło: Instagram, Wprost.pl, Money.pl, Rp.pl