Jak obejść godziny dla seniorów? Ten sklep znalazł sposób!

Jak obejść godziny

Jak obejść godziny dla seniorów? Jeden ze sklepów na warszawskim Mokotowie znalazł sposób, aby ominąć obowiązujące przepisy. Na witrynie pojawiła się kartka informująca, że sprzedaż odbywa się tylko przez okienko.

Jak obejść godziny dla seniorów?

Koronawirus jest śmiertelnie niebezpieczny szczególnie dla osób starszych, dlatego od 15 października przywrócono godziny dla seniorów w aptekach, sklepach i drogeriach. Celem jest ograniczenie kontaktu osób starszych z innymi, potencjalnie chorymi osobami. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Warto dodać, że seniorzy mogą robić zakupy także w innych godzinach. W dalszym ciągu wszystkim obowiązuje nakaz maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ W SYLWESTRA – W TYCH PRZYPADKACH MOŻEMY WYJŚĆ Z DOMU!

Dla wielu właścicieli sklepów przepis ten mocno uderza w ich finanse. Zdarza się bowiem, że od 10:00 do 12:00 nie ma ani jednego klienta. Jak obejść godziny dla seniorów? Jeden ze sklepów na warszawskim Mokotowie znalazł sposób. Od godziny 10:00 do 12:00 zakupy zrobi każdy, ale że przez okienko. Na drzwiach sklepu znalazła się kartka, a na niej napis:

W godzinach 10:00-12:00 od poniedziałku do piątku sprzedaż tylko przez okienko. Zapraszamy!

Zdjęcie kartki przyklejonej na witrynie sklepu opublikował na swoim Facebooku wiceburmistrz Ursynowa, Jakub Berent. Sprawę skomentował następująco:

Godziny dla seniorów w oparach absurdu… Warszawscy seniorzy od kwietnia mogą liczyć na wsparcie armii wolontariuszy, którzy robią zakupy i dostarczają je pod drzwi. Cieszy fakt, że rząd kilka tygodni temu docenił to rozwiązanie i rozszerzył na skalę ogólnopolską. Czy to nie najwyższy czas, by spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że Godziny dla seniorów w sklepach to pomysł chybiony, momentami śmieszny (jak widać na załączonym obrazku) i szkodliwy nie tylko dla przedsiębiorców?

źródło: radiokolor.pl, gov.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.