Tragiczne polowanie we Francji. Psy myśliwskie zagryzły kobietę w ciąży

tragiczne polowanie

Tragiczne polowanie we Francji – psy zagryzły kobietę w ciąży. Do przerażających wydarzeń doszło na północy tego kraju, w lasach w pobliżu miejscowości Villers-Cotterets. Przebywająca na spacerze ze swoimi czworonogami 29-latka, była w szóstym miesiącu ciąży. Jej ciało w minioną sobotę odkrył mąż. Po raz kolejny wybuchła burza dotycząca etyki polowań i skutków, jakie te w ostatnim czasie za sobą przynoszą. 

Tragiczne polowanie we Francji. Psy myśliwskie zagryzły kobietę w ciąży

Sytuacja która w miniony weekend miała miejsce we Francji, dokłada kolejny kamyczek do ogródka myśliwych. Polowania nie tylko w omawianym kraju, lecz także na całym świecie, budzą niemałe kontrowersje. Wiele osób jest przeciwnych zabijaniu leśnych zwierząt. Tym bardziej, że podczas polowań giną także ludzie. Taka sytuacja niedawno zdarzyła się w Polsce, gdzie od postrzału w głowę zginął jeden z myśliwych. Tym razem, we Francji, nieszczęście spotkało zupełnie przypadkową kobietę, która w dodatku była w ciąży. Jak donoszą zagraniczne media, wybrała się na spacer do lasu ze swoimi czworonogami. Niestety, zaatakowały ją psy myśliwskie, w wyniku czego 29-latka poniosła śmierć.

ZOBACZ TAKŻE: PEDOFIL W RĘKACH POLICJI! WPADŁ W ZASADZKĘ, MYŚLAŁ ŻE UMÓWIŁ SIĘ Z 12-LETNIĄ DZIEWCZYNKĄ 

Związek łowiecki umywa ręce, a obrońcy praw zwierząt nawołują do zawieszenia licencji myśliwych

Tuż przed dramatem, kobieta miała jeszcze zadzwonić do swojego męża i poinformować go, że w lesie są psy myśliwskie. Gdy długo nie wracała do domu, mężczyzna postanowił jej szukać.

Agresywne psy, które zagryzły ofiarę, naganiały jelenie podczas polowania. Związek łowiecki wydał jednak oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że nie wiadomo jeszcze, czy to akurat psy należące do myśliwych są odpowiedzialne za śmierć kobiety. Już teraz zapowiadane jest dokładne śledztwo, podczas którego przebadane mają zostać wszystkie okoliczne czworonogi. Dopiero wtedy pewne będzie, które z nich tak naprawdę stoją za całą tragedią.

Za przyczynę śmierci 29-latki uznano wykrwawienie się. Te spowodowane było licznymi ranami od ugryzień. Środowiska związane z ochroną praw zwierząt we Francji momentalnie podniosły alarm. Domagają się, aby zawiesić licencje osób polujących z psami.

źródło zdjęcia: hunter-ed.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.