Nie żyje Fritz von Weizsaecker – syn byłego prezydenta Niemiec dźgnięty nożem

Nie żyje Fritz von Weizsaecker

Nie żyje Fritz von Weizsaecker, miał 58 lat. Syna byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsaeckera śmiertelnie dźgnięto nożem. Wydarzenia miały miejsce w jednym ze szpitali w Berlinie, gdzie mężczyzna prowadził wykład.

Zaatakowany podczas prowadzenia wykładu

Nie żyje syn byłego prezydenta Niemiec – Fritz von Weizsaecker. Miał 58 lat. Tragiczne wydarzenia miały miejsce w prywatnym szpitalu Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina. Mężczyzna sprawował tam funkcję ordynatora oddziału chorób wewnętrznych. Fritz von Weizsaecker w jednej z sal audytoryjnych prowadził wykład na temat chorób nerek. W wystąpieniu wzięło udział około 20 osób. Jeden ze słuchaczy nagle zaatakował mężczyznę nożem. Mimo wszelkich starań lekarzy, syn prezydenta zmarł w nocy z wtorku na środę. W ataku została ranna również jedna osoba, która starała się schwytać sprawcę. Niemieckie media podają, że ranny jest także jeden policjant. Nożownika szybko schwytano, jednak motyw ataku wciąż nie jest znany.

Pełen pasji lekarz i wspaniała osoba

Fritz von Weizsaecker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsaeckera – byłego prezydenta Niemiec, polityka CDU. Sprawował najwyższy urząd najpierw w RFN, a następnie w zjednoczonych Niemczech. Ponadto był prezydentem przez dwie kadencje w latach 1984-1994. Wcześniej obejmował stanowisko burmistrza Berlina Zachodniego. Zmarł w 2015 roku.

Christian Lindner jest liderem niemieckiej Wolnej Partii Demokratycznej. Na swoim profilu na Twitterze napisał poruszający post żegnający zmarłego: „Mój przyjaciel Fritz von Weizsäcker został dziś dźgnięty nożem w Berlinie. Pełen pasji lekarz i wspaniała osoba. Niedawno był u nas w domu na grillu. Jestem oszołomiony i muszę podzielić się swoim smutkiem. Raz jeszcze zadaję sobie pytanie, w jakim świecie żyjemy

 

ZOBACZ TAKŻE: WŁADZE IRANU ODCIĘŁY INTERNET, ABY UKRYĆ SKALĘ PROTESTÓW

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.