To naprawdę się stało! W „Wiadomościach” TVP odczytano sprostowanie dotyczące TVN [WIDEO]

to naprawdę się stało

To naprawdę się stało! W „Wiadomościach” TVP odczytano sprostowanie, które dotyczyło sprawy związanej z TVN – a konkretniej z jednym z tamtejszych dziennikarzy. Dokładniej rzecz ujmując, chodziło o sprawę reportażu Bertolda Kittela, dotyczącą tak zwanego „Układu radomskiego”. Prowadząca niedawne wydanie wiadomości Edyta Lewandowska pod koniec programu odczytała sprostowanie, które przeczytacie oraz zobaczycie w formie materiału wideo poniżej.

To naprawdę się stało! W „Wiadomościach” TVP odczytano sprostowanie dotyczące dziennikarza TVN [WIDEO]

Niecodzienne obrazki mogli niedawno oglądać widzowie „Wiadomości” w TVP. Pod sam koniec jednego z wydań serwisu informacyjnego, prowadząca Edyta Lewandowska odczytała sprostowanie. Wszystko dotyczyło sprawy dziennikarza TVN – Bertolda Kittela. Dokładniej chodziło o reportaż emitowany właśnie w telewizji TVN, w programie „Superwizjer” zatytułowany „Układ radomski”. Jak przypomina portal o2.pl, reportaż Bertolda Kittela z 2018 roku dotyczył budy trasy S12 w kontekście powiązań pomiędzy politykami Prawa i Sprawiedliwości a lokalnym biznesmenem.

Właśnie w odpowiedzi na materiał zaprezentowany w „Superwizjerze” na antenie TVN, Telewizja Polska pokazała materiał dotyczący tej samej sprawy. Jednakże, zdaniem TVP „Układ radomski” mieli tworzyć – jak czytamy w o2.pl – „współpracownicy SB i polityk PSL„. Właśnie w tym samym materiale ukazała się informacja, jakoby:

Bertolda Kittela i prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego łączy kilkunastoletnia znajomość, o czym dziennikarz „nie wspomniał”.

Po tym, jak informuje portal wirutalnemedia.pl, dziennikarz TVN pozwał TVP o naruszenie dóbr osobistych. Po wszystkim okazało się, że „Wiadomości” muszą przeprosić Bertolda Kittela. Tak też się w końcu stało, co można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Poważne obrażenia Jacka Murańskiego po walce z Tańculą na FAME MMA 15. Wiadomo co mu się stało, najnowsze doniesienia

„Nieprawdą jest, że Bertold Kittel, dziennikarz TVN i autor reportażu „Układ radomski” od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.”

Całe sprostowanie, jakie pojawiło się w niedawnym wydaniu „Wiadomości”, można przeczytać poniżej:

Nieprawdą jest, że Bertold Kittel, dziennikarz TVN i autor reportażu „Układ radomski” od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Ja, redaktor Bertold Kittel, nigdy nie byłem i nie jestem znajomym prezydenta Radosława Witkowskiego. Podpisał Bertold Kittel.

Warto na koniec dodać, że TVP do sprostowania tej informacji podchodziło już nie pierwszy raz. Początkowo zrobiono to w marcu tego roku, jednakże jak podaje o2.pl, sprostowanie było widoczne na ekranie przez niespełna 3 sekundy.

źródło: o2.pl, wirtualnemedia.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.