Poważne obrażenia Jacka Murańskiego po walce z Tańculą na FAME MMA 15

poważne obrażenia jacka murańskiego

Poważne obrażenia Jacka Murańskiego po walce z Arkadiuszem Tańculą na FAME MMA 15. Starszy z rodziny Murańskich na sobotniej gali miał stoczyć dwa pojedynki. Starcie z „Szalonym Reporterem” ostatecznie nie doszło jednak do skutku – a wszystko przez rekomendację lekarzy, którzy ze względu na obrażenia Jacka Murańskiego po walce z Tańculą, odradzili mu kolejnej walki. Na gorąco w klatce włodarze FAME MMA mówili co tak naprawdę stało się starszemu „Muranowi”. Szczegóły poniżej.

Poważne obrażenia Jacka Murańskiego po walce z Arkadiuszem Tańculą na FAME MMA 15. Wiadomo co mu się stało

Gala FAME MMA 15 przeszła już do historii, jednak będzie się o niej mówić z pewnością jeszcze naprawdę dużo. Wszystko dlatego, że wydarzenie okazało się bardzo udane i emocjonujące. Nie brakowało w nim zaskakujących rozstrzygnięć, nadspodziewanie dobrych występów niektórych zawodników, oraz kilku świetnych walk. Najwięcej mówi się jednak o starciu Arkadiusza Tańculi z Jackiem Murańskim. Ten drugi znów pokazał niebywałą odporność na ciosy, jednakże okazało się, iż wszystko skutkowało poważnymi urazami.

Tańcula w walce ze starszym z Murańskich rządził od samego początku. Bezlitośnie obijał swojego rywala, jednak ten nie dawał za wygraną. Jacek Murański dotrwał do końca walki i o werdykcie decydowali sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali na wygraną „Aroya”. Murański odniósł jednak poważne rany wojenne. Widać było to już gołym okiem, a po pojedynku wszystko potwierdzili lekarze. Postanowiono szybką diagnozę, przez którą nie doszło do kolejnej walki Jacka Murańskiego. Dlaczego?

ZOBACZ TAKŻE: Strasburger przesadził w „Familiadzie”. Mina urażonej uczestniczki mówi wszystko [WIDEO]

Nie tylko pęknięcie kości jarzmowej i rozcięcie w okolicach oka. Do nowych informacji dotarł Super Express

Tuż po walce z Tańculą i przed starciem z „Szalonym Reporterem” – do którego ostatecznie nie doszło – włodarze FAME MMA poinformowali, że obrażenia Jacka Murańskiego są na tyle poważne, że nie zgadzają się na jego kolejną walkę. Lekarze obecni na gali stwierdzili poważne rozcięcie w okolicach oka, oraz pęknięcie kości jarzmowej, do którego miało dojść w wyniku mocnych ciosów Tańculi w głowę Murańskiego.

To jednak nie wszystko. Jak podaje Super Express, dokładniejsze badania miały wykazać też złamanie kości nosowej Jacka Murańskiego. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wszystko starszy z „Muranów” wyraził chęć walki z „Szalonym Reporterem”. Argumentował to faktem, że pieniądze z tego pojedynku miały trafić na cele charytatywne. Organizacja obiecała jednak, że umawiana wcześniej kwota i tak trafi do potrzebujących, bez względu na to czy Murański zawalczy po raz drugi na tej samej gali.

źródło: Super Express, FAME MMA; foto: Facebook – FAME MMA

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.