To czeka nas na cmentarzach 1 listopada! Lepiej się przygotować – „istne szaleństwo”

to czeka nas na cmentarzach

To czeka nas na cmentarzach 1 listopada! Warto się odpowiednio przygotować. Synoptycy nie mają wątpliwości, jaka aura będzie nam towarzyszyć podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych. Czy podobnie jak rok temu, pogoda okaże się łaskawa? Jak tego dnia najlepiej się ubrać, aby nie odczuwać żadnego dyskomfortu? Szczegóły poniżej. Eksperci już teraz mówią o „istnym szaleństwie pogodowym”.

To czeka nas na cmentarzach 1 listopada! Lepiej się przygotować – „istne szaleństwo”

Wszystkie znaki wskazują na to, że jesteśmy coraz bliżej obchodów uroczystości związanych z 1 listopada. Wszystkich Świętych w naszym kraju obchodzone jest bardzo hucznie. Już od kilku dni można zaobserwować wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. Podobnie jest w marketach, gdzie aż roi się od zniczów i stroików na pomniki. Wobec powszechnej drożyny w Polsce, wiele sklepów przygotowało specjalne promocje na znicze. Pisaliśmy o tym W TYM ARTYKULE.

Dużo osób zastanawia jednak fakt, jaka pogoda czeka nas 1 listopada. Czy aura nas rozpieści? A może jednak trzeba przygotować ciepłe i nieprzemakalne ubrania? Eksperci już teraz nie mają wątpliwości, że to co wydarzy się we Wszystkich Świętych to po prostu „istne szaleństwo”.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga kierowcy! Ważna zmiana już od 1 listopada, to teraz sprawdzą na przeglądzie!

Nawet 22 stopnie we Wszystkich Świętych. Tak gorąco jeszcze nie było

Jak na ten moment eksperci do spraw pogody nie mają wątpliwości, że 1 listopada będzie naprawdę ładnie i ciepło – i to w całym kraju. Temperatury w niektórych miejscach mogą sięgać nawet 22 stopni Celsjusza. Tak ciepłego święta zmarłych nie było już dawno. 22 kreski pokażą termometry na południu kraju. 20 stopni powinniśmy uświadczyć w centralnej części Polski. Najchłodniej, ale nadal stosunkowo ciepło, będzie na północy kraju – tam możemy oczekiwać 18 stopni Celsjusza.

Oznacza to, że tym razem zabieranie grubych płaszczów i kurtek przeciwdeszczowych na cmentarze nie będzie konieczne. To już kolejne dni tegorocznej jesieni, które zachwycą aurą. Pogoda z pewnością będzie sprzyjać odwiedzaniu cmentarzy, więc trzeba nastawić się na jeszcze bardziej wzmożony ruch w ich okolicach, niż ma to miejsce zazwyczaj 1 listopada, gdy aura nie dopisuje.

źródło: tvn24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.