To będzie mroźny weekend! Arktyczne powietrze nad Polską

to będzie mroźny weekend

To będzie mroźny weekend! Nad Polskę zmierza arktyczne powietrze, które już nawet teraz w godzinach porannych jest wyraźnie odczuwalne. Niestety, będzie jeszcze gorzej, a wszystko przez układ dwóch ośrodków ciśnienia. W niektórych miejscach kraju, temperatura może spaść nawet poniżej zera. Nie wyklucza się także drobnych opadów śniegu.

To będzie mroźny weekend! Nad Polskę nadciąga arktyczne powietrze

Jesień bardzo szybko daje się we znaki. Pogoda jak dotąd nie rozpieszcza, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Wszystko przed układ dwóch ośrodków ciśnienia, w których środku znalazła się Polska. Jak tłumaczą meteorolodzy z serwisu tvn24.pl, nad Rosją znajduje się niż, natomiast nad drugą częścią Europy – po stronie Wielkiej Brytanii, obecny jest wyż. Poprzez taki rozkład sił, nad Polskę nadciąga zimne, arktyczne powietrze, które szczególnie odczuwalne będzie w nocy i o porankach. Jednakże, dni także nie będą należeć do najcieplejszych.

ZOBACZ TAKŻE: AWARYJNE LĄDOWANIE SAMOLOTU POD LWOWEM! SĄ OFIARY ŚMIERTELNE

Czy w Polsce spadnie pierwszy śnieg? Jest spore prawdopodobieństwo

Mroźne powietrze które nad nasz kraj napłynie z północy, może przynieść nawet pierwsze opady śniegu. Te być może pojawią się w nocy. Dodatkowo prognozuje się, że najmroźniejsza będzie noc z niedzieli na poniedziałek. Jeśli potwierdzą się wstępne przypuszczenia – może być nawet od 2 do 3 stopni poniżej zera. 

Taka pogoda może się utrzymać dłużej, gdyż wyż znajdujący się nad wyspami brytyjskimi, jest istną zaporą dla napływu nad naszą część Europy ciepłego, atlantyckiego powietrza.

źródło zdjęcia: wolnosc24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.