Wypadek samolotu pod Lwowem. Są ofiary śmiertelne

wypadek samolotu

Wypadek samolotu pod Lwowem! Pierwsze doniesienia mówią o awaryjnym lądowaniu samolotu transportowego An-12. Upadł on około 1,5 kilometra od pasa startowego. Na pokładzie znajdowało się 8 osób. Na ten moment ukraińska strona podaje sprzeczne informacje – według różnych doniesień, zginęły 3 lub 4 osoby. Los dwóch jest jak dotąd nieznany.

Wypadek samolotu pod Lwowem! Pojawiają się ofiary śmiertelne, sprzeczne informacje o liczbie ofiar

Niepokojące informacje napływają z Ukrainy. Jak donoszą miejscowe media, doszło do awaryjnego lądowania samolotu transportowego An-12. Na jego pokładzie w czasie całego zajścia miało przebywać osiem osób, z czego siedem to członkowie załogi, a jedna to konwojent. Pierwsze informacje mówiły o trzech ofiarach śmiertelnych, trzech rannych a także dwóch zaginionych. Chwilę później pokazała się jeszcze jedna, choć jak dotąd niepotwierdzona informacja o kolejnej ofierze. Ukraińskie służby informują, że nadal trwa tam akcja ratunkowa.

ZOBACZ TAKŻE: GRETA THUNBERG FAWORYTKĄ BUKMACHERÓW DO ZDOBYCIA NAGRODY NOBLA! WYPRZEDZA CHOĆBY PAPIEŻA FRANCISZKA

Samolot we Lwowie miał jedynie zatankować. Leciał z Hiszpanii

Samolot transportowy który uległ wypadkowi, w Lwowie miał lądować na tankowanie. Wiadomo już teraz, że leciał z Hiszpanii i należy do linii lotniczych Ukraina Aeroalians. Wszystko działo się około godziny 7 czasu miejscowego (w Polsce była godzina 6).

Zniszczony samolot znajduje się około półtora kilometra od docelowego lotniska. Jak na razie nie wiadomo, co doprowadziło do tragedii. Wszystko będzie skrupulatnie badane.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.