TikTok zablokowany we Włoszech – powodem niebezpieczny challenge!

TikTok zablokowany we Włoszech

TikTok zablokowany we Włoszech. Działanie aplikacji wstrzymano do 15 lutego. Do tego czasu aplikacja zmuszona jest do dokładnej weryfikacji swoich użytkowników pod względem wieku. Blokada TikToka to efekt samobójczej śmierci 10-latki, która wzięła udział w popularnym obecnie wyzwaniu o nazwie Blackout Challange.

TikTok zablokowany we Włoszech

TikTok to aplikacja której głównym celem jest publikowanie krótkich, muzycznych filmików. Jego pierwotnym celem miało być nagrywanie czegoś w rodzaju krótkich teledysków muzycznych. Obecnie jest najpopularniejszą aplikacją na całym świecie i została pobrana ponad 3 mld razy, a liczba użytkowników stale się powiększa.

Nie milkną słuchy o szkodliwym działaniu aplikacji. Trudno również nie wspomnieć o niebezpiecznych challenge’ach, które pochłonęły sporą ilość ofiar. Na TikToku regularnie pojawiają się nowe, szokujące, nieetyczne i niebezpieczne trendy. Swego czasu dzieci nagrywały swoją reakcję na przedawkowanie leku na alergie, niektórzy zdecydowali się na odgrywanie scen molestowania czy… lizanie deski klozetowej. Kolejne wyzwanie sprawiło, że Włochy zablokowały TikToka.

ZOBACZ TAKŻE: KSIĄDZ OBRAŻA KOBIETY NA TIK TOKU – PORÓWNUJE JE DO BRUDNEJ I PUSTEJ SZKLANKI, Z KTÓREJ PIŁO WIELU [WIDEO]

TikTok został zablokowany we Włoszech z powodu śmierci 10-letniej dziewczynki. Wzięła ona bowiem udział w wyzwaniu o nazwie Blackout Challange, polegającym na zaciśnięciu sobie wokół szyi sznurka, paska lub czegokolwiek, co odcięłoby dopływ tlenu do mózgu. Okazuje się, ze 10-latka zamknęła się w łazience, a następnie zacisnęła wokół szyi pasek od szlafroka. Dziecko po czasie straciło przytomność. Odnaleziono ją leżącą na ziemi z telefonem w ręce. Dziewczynki mimo szybkiej hospitalizacji nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu.

Warto zaznaczyć, że największa liczba osób korzystających z TikToka to młodzież w wieku od 16-24 lat. Co więcej, 20% wszystkich użytkowników ma mniej niż 20 lat. Nie brakuje także dzieci, które mimo braku uprawnień przeglądają aplikację. Ponadto, we Włoszech obowiązuje zakaz używania mediów społecznościowych przez dzieci poniżej 13. roku życia. Regulację można jednak obejść w banalny sposób. Wystarczy podać nieprawdziwą datę urodzenia podczas zakładania konta. Z tego też względu trwają prace nad zwiększeniem kontroli wieku użytkowników.

 

źródło: kultura.poinformowani.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.