Starsza kobieta wyrzuciła setki tysięcy złotych do śmieci – niesłychany powód!

Starsza kobieta wyrzuciła

Do nietypowego wydarzenia doszło w Krakowie, gdzie starsza kobieta wyrzuciła wszystkie swoje oszczędności do kosza na śmieci. Brzmi absurdalnie, jednak sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Okazuje się, że była to sprytnie zaplanowana akcja. Poznajcie szczegóły!

Starsza kobieta wyrzuciła setki tysięcy złotych do śmieci

Dokładnie 21 stycznia doszło do niebywałej sytuacji. 76-letnia kobieta otrzymała telefon od tajemniczego mężczyzny, który przedstawił się jako „policjant, Krzysztof Janicki z Centralnego Biura Śledczego Policji”. Poinformował, że kobieta już wkrótce zostanie okradziona, a policja planuje zorganizować nalot, aby zatrzymać oszusta na gorącym uczynku. Wszystko to oczywiście było nieprawdą, a rzekomy policjant zapewnił, że służby zabezpieczą jej oszczędności. Ponadto poinstruował kobietę, gdzie dokładnie ma pozostawić pieniądze. 76-latka zgodnie z poleceniem spakowała wszystkie swoje pieniądze do plastikowej reklamówki i wyrzuciła je do śmieci, czyli tam, gdzie prosił „policjant”. Warto podkreślić, że suma wyrzuconych pieniędzy to aż 230 000 zł.

To wciąż nie koniec. Oszuści postanowili wykorzystać kobietę jeszcze bardziej i dwukrotnie poprosili o dodatkową wypłatę pieniędzy z bankomatu. Staruszka najpierw wypłaciła 20 000 zł, a niedługo później kolejne 9 000 zł. Reasumując, starsza kobieta wyrzuciła do kosza na śmieci niemalże 260 000 zł!

ZOBACZ TAKŻE: DZIADEK ODEBRAŁ Z PRZEDSZKOLA CUDZE DZIECKO. O POMYŁCE DOPIERO W DOMU ZORIENTOWAŁA SIĘ BABCIA

To nie pierwsza taka sytuacja, a złodzieje chcąc się wzbogacić wymyślają coraz to kreatywniejsze pomysły na oszustwa. W ostatnich dniach w Krakowie doszło do kilku innych przestępstw, których ofiarami są właśnie osoby starsze. Dzień wcześniej, czyli 20 stycznia okradziona została 98-letnia kobieta. Otrzymała telefon, z którego dowiedziała się, że jej syn potrącił przechodnia i potrzebne są pieniądze na kaucję. Niedługo później odebrała kolejny telefon, w którym rzekomy „syn” potwierdził przebieg wydarzeń. Po gotówkę zgłosił się do niej „policjant ubrany po cywilnemu”, który przejął oszczędności seniorki. W efekcie starsza kobieta przekazała złodziejom aż 73 tys. zł.

Nie da się ukryć, że ofiarami oszustów są najczęściej osoby starsze i schorowane. Policja apeluje i prosi o rozwagę

źródło: cowkrakowie.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.