Testy na Covid-19 pojawią się w kolejnych sklepach – wiemy gdzie!

testy na koronawirusa

Testy na Covid-19 pojawią się w kolejnych sklepach! Okazuje się, że jeszcze w marcu testy kupimy w Lidlu. Ponadto, prace dotyczące wprowadzenia ich do sprzedaży rozpoczął również Kaufland i Carrefour.

Ogólnodostępne testy na koronawirusa

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Ilość dobowych zakażeń stale rośnie, a rząd zadecydował o prowadzeniu kolejnych obostrzeń. Nic więc dziwnego, że spora część społeczeństwa chciałaby zbadać się na obecność wirusa. W przypadku diagnostyki Covid-19 stosuje się dwa rodzaje testów – genetyczny i immunologiczny. W przypadku tego pierwszego, skuteczność badania jest zdecydowanie wyższa, a Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje właśnie te typ badania. W przypadku testów immunologicznych skuteczność jest nieco mniejsza, mają one ograniczoną czułość i wykrywają przeciwciała we krwi, a nie samo zakażenie. W związku z tym, pozytywny wynik nie musi oznaczać chorobę. Pozytywny wynik mogą otrzymać również ozdrowieńcy jak i osoby zaszczepione na koronawirusa. 

15 marca do sieci sklepów Biedronka trafił test immunologiczny Primacovid, dostępny w cenie 49,99zł. Jest to certyfikowany produkt, którego skuteczność szacuje się na 98%. Jednorazowo z sklepie można kupić jedynie 3 opakowania testów. Na test należy nanieść próbkę krwi pobranej z opuszka palca, a wynik pokaże się po zaledwie kilku minutach. Jeżeli na teście pojawią się dwie kreski, oznacza to, że we krwi znajdują się przeciwciała.

ZOBACZ TAKŻE: JEST DECYZJA RZĄDU! WIEMY CO Z OBOSTRZENIAMI NACAŁĄ POLSKĘ!

Testy na Covid-19 pojawią się w kolejnych sklepach!

Informacja o dostępności testów w Biedronce spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem, a Polacy tłumnie ruszyli na zakupy. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie już niebawem testy nabędziemy również w innych sklepach. Konkretnie mowa tu o sieci Kaufland, Lidl i Carrefour. 

Nie wykluczamy wprowadzenia testów na obecność przeciwciał wirusa Sars-Cov-2 do naszej oferty – poinformował przedstawiciel sieci Kaufland, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl

Ponadto portal dlahandlu.pl poinformował, że jeszcze marcu testy na Covid-19 będą dostępne również w sieci Lidl.

 

źródło: gazetawroclawska.pl, meodnet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.