Jest decyzja rządu! Wiadomo co z obostrzeniami na całą Polskę!

sensacyjne doniesienia

Jest decyzja rządu! Wiadomo co z obostrzeniami na całą Polskę! Wszystko na specjalnie zwołanej konferencji prasowej omówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Tak jak wcześniej zapowiadano – nowe restrykcje obejmą całą Polskę, tym razem bez rozdzielania obostrzeń na poszczególne regiony. Wszystko spowodowane jest kolejnym lawinowym wzrostem zakażeń. Niedzielski na konferencji podkreślał, że dużym problemem w Polsce jest brytyjska mutacja wirusa. Od kiedy wdrożone zostaną nowe obostrzenia? Co zmieni się tym razem?

Jest decyzja rządu! Wiadomo co z obostrzeniami na całą Polskę! Potwierdził się najgorszy scenariusz

A więc jednak – rząd podjął decyzję, o której mówiono już od jakiegoś czasu. Mianowicie, obostrzenia tym razem obejmą cały kraj, bez wyodrębniania poszczególnych województw i regionów. O wszystkim na konferencji prasowej poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zwrócił on uwagę, że największe spustoszenie sieje brytyjska odmiana wirusa. To właśnie przez nią obserwujemy lawinowe skoki zakażeń. Dziś ich liczba przekroczyła już 25 tysięcy w ciągu doby.

Jakie obostrzenia ogłoszono w całej Polsce? Wszystko wyglądać będzie tak samo, jak w województwach, które lockdownem objęto niedawno. Tym sposobem zamknięte zostaną kina, teatry, obiekty rozrywkowe i galerie handlowe. To samo tyczy się hoteli i miejsc noclegowych, z wyjątkiem ściśle określonych w rozporządzeniu sytuacji dotyczących wyjazdów służbowych. Zmiany dotyczyć będą także sposobu nauczania w klasach najmłodszych. Minister zdrowia rekomenduje też pracę zdalną – rzecz jasna w miarę możliwości.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKA AKCJA W LIDLU! ROZDAJĄ ZA DARMO COŚ, CO AKTUALNIE PRZYDA SIĘ KAŻDEMU! PROMOCJA TRWA TYLKO DZIŚ – ZNAMY JEJ SZCZEGÓŁY!

Ile potrwa lockdown obejmujący całą Polskę?

Jak informuje rząd, obostrzenia obowiązywać zaczną 20 marca, a więc już w najbliższą sobotę. Wszystko potrwa natomiast do 9 kwietnia.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.