Terrorystka ISIS w tłumie uchodźców z Ukrainy – chciała dostać się do Polski

ISIS

Wojna na Ukrainie sprawiła, że miliony uchodźców docierają do naszego kraju. O ile pomoc Ukraińcom i przyjmowanie ich do Polski jest zrozumiałe, tak wykorzystać ten fakt próbują nielegalni imigranci, chcący przekroczyć granicę. Terrorystka współpracująca z tzw. Państwem Islamskim próbowała przekroczyć polsko-ukraińską granicę. Kobieta została zatrzymana i przebywa w areszcie.

Wzmożony ruch na granicy

Na granicy Polski i Ukrainy w dalszym ciągu odnotowuje się wzmożony ruch. Do naszego kraju próbują przedostać się nie tylko obywatele Ukrainy uciekający przed wojną, ale również liczne grono nielegalnych uchodźców z Bliskiego Wschodu. Warto przypomnieć, że Straż Graniczna regularnie informuje o forsowaniu granic czy nielegalnych próbach przekroczenia granicy. W ubiegłych tygodniach do naszego kraju próbowało dostać się setki cudzoziemców z przeróżnych krajów, m.in. Syrii, Etiopii, Kuby, Kamerunu czy Gambii. Ponadto z informacji przekazanych przez służby dowiadujemy się, że 13 marca miały miejsce 3 siłowe próby przekroczenia granicy. W tym przypadku mowa o obywatelach Togo, Etiopii, Jemenu, Syrii i Senegalu.

Jak informują polskie służby, na granicy zatrzymano ponad 120 przestępów. Ponadto Straż Graniczna potwierdziła, że w ostatnim czasie granicę próbowali pokonać obywatele z 150 różnych krajów.

Terrorystka ISIS w tłumie uchodźców z Ukrainy

W ostatnich dniach do mediów dotarła informacja o terrorystce powiązanej z tzw. Państwem Islamskim, która próbowała przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Prawdopodobnie to obywatelka Uzbekistanu. Została zatrzymana i trafiła do aresztu, gdzie oczekuje na decyzję polskiego sądu.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRZEMÓWIENIE PUTINA ZATRWAŻA: „STRACIŁ KONTAKT Z RZECZYWISTOŚCIĄ” [WIDEO]

Terrorystka miała być wmieszana w tłum uchodźców z Ukrainy i niczym się nie wyróżniać. Jak zdradziła Maria Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu w rozmowie z Wprost:

Była młoda, drobniutka, nie wyglądała na terrorystkę. Ale tak wyglądają te struktury.

 

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, wprost.pl, twitter.com, zdjęcie – Instagram The Levant News

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.