Do sieci wyciekło zatrważające nagranie – rosyjski żołnierz potwierdził ataki na cywilów! [WIDEO]

Rosyjscy żołnierze

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW opublikował w sieci przerażające nagranie przechwyconej rozmowy telefonicznej. Rosyjski żołnierz przyznaje się w niej do zabijania cywilów i opowiada zatrważającą historię.

Sytuacja na Ukrainie

24 lutego rozpoczęła się zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę, będąca eskalacją konfliktu trwającego od 2014 roku. Każdego dnia media informują o wydarzeniach mających miejsce na terenie naszych wschodnich sąsiadów. Liczne bombardowania i ataki na cywilów zdają się nie mieć końca, a waleczni Ukraińcy skutecznie bronią swojej ojczyny.

Trudno nie wspomnieć również o napływie obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną szukają pomocy i schronienia w Polsce. Na ten moment do naszego kraju przyjechało ponad 2 mln kobiet, dzieci oraz osób starszych, którzy mogą liczyć na pomoc Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: TERRORYSTKA ISIS WMIESZAŁA SIĘ W TŁUM UCHODŹCÓW Z UKRAINY – CHCIAŁA DOSTAĆ SIĘ DO POLSKI

Rosyjski żołnierz o atakach na cywilów

Nie milkną doniesienia o bestialskim traktowaniu cywilów przez rosyjskich żołnierzy. Wojska Federacji Rosyjskiej wielokrotnie bombardowały budynki mieszkalne, jak i sierocińce, szkoły czy dom spokojnej starości. Trudno mówić o jakichkolwiek zasadach wojennych, ponieważ Rosjanie korzystają także z niehumanitarnej broni, zakazanej Konwencją Genewską. Mowa m.in. o pociskach kasetowych.

Kolejnym potwierdzeniem ataków wojsk Federacji Rosyjskiej na cywilów jest zapis rozmowy telefonicznej żołnierza, który opowiedział o zabijaniu cywilów pewnej kobiecie. Zapis rozmowy opublikował w sieci Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW.

W jednym z fragmentów rozmowy słyszymy:

„Wjeżdżamy do wsi, wyszedł cywil. Salam alejkum i naprzód go! Chłopaki opowiadają – jedziemy w kolumnie, wychodzi kobieta z małą dziewczynką, a facet za nią. Chłopak wyskoczył z kolumny i wszystkich troje położył z kałacha.” 

Z rozmowy dowiadujemy się również, że rosyjskie wojska są pod gęstym ostrzałem, z kolei zwiad nie działa jak powinien.

Zapis rozmowy możecie odsłuchać poniżej:

 

źródło: rmf24.pl, youtube.com, zdjęcie – Instagram World at war

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.