Takie SMS-y otrzymują dziś Polacy. Właśnie się zaczyna

fatalne doniesienia

Takie SMS-y otrzymują dziś Polacy! Właśnie zaczyna się to, o czym w mediach ostrzegano od kilku dni. Chodzi o ekstremalnie niebezpieczną aurę nad naszym krajem. Szczególnie we znaki da się nam porywisty, huraganowy wiatr. Jego prędkość może dochodzić nawet do 125km/h. W których regionach Polski będzie najgorzej? Szczegóły poniżej.

Takie SMS-y otrzymują dziś Polacy. Właśnie się zaczyna to, przed czym przestrzegano

Wszystko wskazuje na to, że prognozy, o których mówiono już od kilku dni, właśnie się sprawdzają. Wielu Polaków otrzymało już wymowne SMS-y z alertem RCB. Ich treść brzmi następująco:

Uwaga! Dziś i jutro (17/18.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

To potwierdzenie niedawnych prognoz, które ostrzegały przed istnym pogodowym armagedonem, jaki czeka nas już w najbliższych kilkunastu godzinach. Wszystko ma zacząć się już w piątek wieczorem. Najtrudniej ma być nad morzem, gdzie pojawiły się alerty już nawet trzeciego stopnia. To właśnie przy Bałtyku będzie wiać najmocniej – tam wiatr ma osiągać prędkość nawet 125km/h. W centrum kraju mamy ostrzeżenia drugiego stopnia, natomiast na południu – pierwszego stopnia. IMGW podkreśla, że niebezpiecznie będzie w całym kraju:

ZOBACZ TAKŻE: Koniec kas samoobsługowych w znanej sieci sklepów! Nie zgadniecie dlaczego

Możliwe katastrofalne skutki wichur nad Polską

Z nadchodzącą pogodą absolutnie nie ma żartów, a skutki wichur nad Polską mogą okazać się katastrofalne. Eksperci przestrzegają przed takimi jak: łamanie się drzew i gałęzi, przenoszenie przez wiatr niebezpiecznych przedmiotów, zrywanie się linii energetycznych. W niektórych miejscach istnieje również ryzyko występowania trąb powietrznych.

Agnieszka Drwal-Tylman, dyżurny synoptyk z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni cytowana przez RMF24.pl mówi:

Przewidujemy nagły wzrost prędkości wiatru. Wszystko zacznie się dziać od godzin wieczornych. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią nad samym morzem, będzie to 125 km/h.

Wszystko wskazuje na niespokojną noc na Bałtyku. W chwili obecnej zapowiada się sztorm o sile 11-12 w skali Beauforta i fale o wysokości sięgającej 11 metrów.

źródło: Twitter, RMF24.pl, IMGW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.