Kłopoty Tesli! Tysiące aut wycofanych, poważne wady autopilota

kłopoty tesli

Kłopoty Tesli! Według najnowszych doniesień, marka musiała wycofać tysiące pojazdów. Wszystko przez poważne wady autopilota, które mogą nawet zagrażać bezpieczeństwu kierowców i otoczenia. W RMF24.pl czytamy, że „363 tys. samochodów wyposażonych w oprogramowanie Full Self-Driving (FSD) zostanie dobrowolnie wycofanych przez Teslę”. To bezprecedensowa sytuacja. Wśród wad systemu wymienia się między innymi nieprawidłową jazdę na skrzyżowaniach. Szczegóły poniżej.

Kłopoty Tesli! Tysiące aut wycofanych, poważne wady autopilota. „Nieprawidłowa jazda na skrzyżowaniach” i nie tylko

Od czasu do czasu o Tesli jest bardzo głośno. Niedawno dużo mówiło się o tragicznym wypadku, który spowodowało pędzące auto tej marki – wtedy wszystkiemu winny miał być błąd systemu pojazdu. Teraz Tesla znów jest na czołówkach wielu portali. Wszystko przez to, że musiała wycofać tysiące swoich aut przez liczne wady autopilota. Jak czytamy w RMF24.pl, wycofanych może być nawet 363 tys. samochodów:

363 tys. samochodów wyposażonych w oprogramowanie Full Self-Driving (FSD) zostanie dobrowolnie wycofanych przez Teslę.

Okazuje się, że do naprawy nadają się między innymi: system odpowiadający za poprawną jazdę po skrzyżowaniach, system reakcji na ograniczenia prędkości oraz błąd, przez który pojazdy nie zatrzymują się na znakach stopu.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec kas samoobsługowych w znanej sieci sklepów! Nie zgadniecie dlaczego

Które modele Tesli zostaną wycofane?

Jak czytamy w RMF24.pl, wycofane mają zostać następujące pojazdu: Model S i Model X z lat 2016-2023, Model 3 z lat 2013-2017 oraz Model Y z lat 2020-2023. Amerykańska CBS przytoczyła mocny fragment opinii grupy non-profit „The Down Project”, gdzie mówi się o „żałośnie nieudolnej inżynierii” autopilota Tesli. Ponadto według grupy, autopilot Tesli:

[…] stanowi zagrożenie dla pieszych i kierowców oraz może spowodować, że samochód będzie reagował na zbliżające się pojazdy w sposób niekontrolowany i będzie poruszał się po niewłaściwej stronie drogi.

Według medialnych doniesień, Tesla ma zająć się usterkami dość szybko – już w nadchodzących tygodniach. Zapowiedzi mówią, że aktualizacja oprogramowania odbędzie się online.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.