Takie prędkości osiągają rowery na skateparku! Przestroga dla rodziców [WIDEO]

takie prędkości osiągają rowery

Takie prędkości osiągają rowery na skateparku! W sieci pojawiło się bardzo interesujące nagranie, w które zaangażowała się policja oraz youtuber z kanału Guwer. Cały pomysł opierał się na tym, aby uświadomić niektórym użytkownikom skateparków, że przebywanie tam obliguje do zachowywania zasad bezpieczeństwa. Mowa między innymi o kaskach oraz rozważnym korzystaniu z tego typu miejsc. Wszystko przez prędkości, które są w stanie rozwijać tam choćby rowery. Jak zauważył rzeczony twórca z portalu YouTube – na skateparkach coraz częściej pojawiają się rodzice z dziećmi, natomiast te nie mają na sobie kasków. To zachowanie wręcz karygodne, biorąc pod uwagę charakterystykę takich miejsc. Jakie prędkości osiągają zatem rowery na skateparku? Poniżej znajdziecie odpowiedź!

Takie prędkości osiągają rowery na skateparku! Pomiarów dokonywała policja

Bezpieczeństwo na skateparkach to temat, który w ostatnim czasie jest coraz częściej poruszany. Wszystko ze względu na to, że niestety nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może dochodzić tam do poważnych wypadków. Jednym z powodów zagrożenia, mogą być choćby duże prędkości osiągane przez osoby na rowerach i deskorolkach. W połączeniu z brakiem odpowiedniego wyposażenia gwarantującego bezpieczeństwo, przepis na groźne wypadki jest gotowy.

O konieczności ubierania kasków oraz pilnowania się na takich miejscach, postanowił przypomnieć YouTuber z kanału Guwer. Wszystko z pomocą policjantów z drogówki, którzy za pomocą radaru mierzyli prędkości, jakie ten osiągał na skateparku jeżdżąc rowerem. Rezultaty – mimo trudności związanych z pomiarem – okazały się bardzo interesujące.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE KRYTERIA PRZYZNAWANIA OSCARÓW ZASKAKUJĄ I WYWOŁUJĄ KONTROWERSJE. ŚRODOWISKO FILMOWE PODZIELONE

Prędkości osiągane na skateparku nie wydają się zawrotne – ale to złudne wrażenie. Pomiary policji nie pozostawiają złudzeń

Do zmierzenia prędkości, jakie osiągają rowery wykonujące akrobacje na skateparkach, policja użyła radaru. To urządzenie, które dobrze znamy z pomiarów prędkości jadących pojazdów. Wyniki okazały się bardzo interesujące. Choć wszystko utrudniały małe odległości pomiędzy poszczególnymi przeszkodami, kilku pomiarów udało się dokonać.

Zjeżdżając z ramp, najeżdżając na przeszkody i poruszając się między nimi, YouTuber uzyskiwał prędkości oscylujące wokół 30km/h. Pierwsze pomiary wykazały odpowiednio 29km/h i 36km/h. Sam skater przyznał jednak, że w niektórych momentach prędkość ta może być jeszcze wyższa i oscylować w granicach nawet 50km/h. Teraz wystarczy wyobrazić sobie, że przy takiej prędkości dochodzi do potrącenia dziecka rowerem lub upadku. Takowy, dla osoby, która nie ma założonego kasku, może skończyć bardzo poważnie.

źródło: YouTube – kanał Guwer

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.