Niebo jak z apokalipsy nad USA. Co dzieje się za oceanem? [ZDJĘCIA]

niebo jak z apokalipsy

Niebo jak z apokalipsy nad USA! Od kilku dni w sieci pojawiają się dramatyczne i pełne grozy ujęcia nieba, które pochodzą z kilku stanów w Ameryce. Chodzi przede wszystkim o zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, a konkretniej region stanu Oregon. To samy tyczy się San Francisco, gdzie choćby o godzinie 14:00, niebo przybiera płomienne barwy, a wszystko przypomina piekielny krajobraz. Co tak właściwie dzieje się za oceanem?

Niebo jak z apokalipsy nad USA. Co dzieje się za oceanem? W sieci przewijają się spektakularne fotografie

Rok 2020 nadal nie przestaje dawać się we znaki. Tym razem niepokojące informacje docierają ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na zachodnim wybrzeżu niebo przybrało iście piekielnych barw. Społeczeństwo już teraz porównuje obserwowane obrazki do apokaliptycznych scen. Trzeba przyznać, że takowe skojarzenia rzeczywiście mają prawo się pojawić. Wszystko wygląda bowiem spektakularnie, a jednocześnie mrozi krew w żyłach.

Fotografie ze Stanów Zjednoczonych, obrazujące charakterystyczne niebo, pojawiły się między innymi na znanej facebookowej stronie – KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe:

Podobnych fotografii jest jednak o wiele więcej. W sieci odnaleźć można także nagrania, które jeszcze bardziej uwypuklają powagę sytuacji. Jak się okazuje, wszystko ma związek z szalejącymi w USA pożarami. Tamtejsze społeczeństwo już od kilku tygodni walczy z ogniem na wspominanym wcześniej zachodnim wybrzeżu. Skutkiem długotrwale utrzymujących się płomieni, jest właśnie tego typu apokaliptyczny krajobraz.

ZOBACZ TAKŻE: JAKIE PRĘDKOŚCI OSIĄGAJĄ ROWERY NA SKATEPARKU? W EKSPERYMENCIE WZIĘLI UDZIAŁ POLICJANCI Z DROGÓWKI – POMIARÓW DOKONYWALI RADAREM [WIDEO]

Dym z pożarów skutecznie ogranicza promienie słoneczne. W sieci pojawiły się mrożące krew w żyłach nagrania

Jak widać po zdjęciach – sytuacja jest naprawdę poważna. W sieci pojawiła się także seria nagrań pochodzących z San Francisco, które jeszcze bardziej potęgują wrażenia. Kilka z nich prezentujemy poniżej:

Powyższe materiały pochodzą z kolejnego, bardzo dobrze poinformowanego profilu, który można znaleźć w portalu Facebook – mowa o stronie „Kataklizmy w Polsce i na świecie”.

Poniżej załączamy jeszcze odnośnik do serii zdjęć z fanpage „KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe”.

źródło: Facebook – KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe; Kataklizmy w Polsce i na świecie

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.