Takie kartki otrzymali parafianie?! Internauci zbulwersowani [FOTO]

takie kartki otrzymali

Takie kartki otrzymali parafianie w swoim kościele?! Internauci są mocno zbulwersowani tym, co pojawiło się w sieci. Mianowicie, mowa o zdjęciach dokumentów, które są niejakimi deklaracjami przygotowanymi przez parafię na „Wizytę Kolędową 2021”. Poza datą wizyty duszpasterskiej, pojawiły się tam 3 rubryki, w które należy wpisać, ile pieniędzy ofiarowało się na dany cel. Wszystko musi być podpisane nazwiskiem. O sprawie rozpisuje się portal o2.pl, natomiast wspomniane zdjęcia kartek trafiły na serwis Reddit.com. Opisywane zdarzenia miały wydarzyć się w parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach (województwo śląskie).

Takie kartki otrzymali parafianie?! Internauci zbulwersowani [FOTO]

W sieci aż huczy o parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach (województwo śląskie). Wszystko z powodu karteczek, które księża rzekomo mieli wydać swoim parafianom z okazji „Wizyty Kolędowej 2021”. Fotografie rzeczonych karteczek opublikowano na forum Reddit.com, natomiast portal o2.pl zastanawia się, czy faktycznie są one prawdziwe.

Dlaczego jednak karteczki wywołały tak wielkie kontrowersje? Wszystko przez ich treść i widniejące tam rubryki. Mianowicie, poza tytułem i datą spodziewanej wizyty, pojawiło się też miejsce, w którym wierni powinni wpisać kwoty, jakie ofiarowali na poszczególne cele – wyznaczone prawdopodobnie przez duchownych. Tym też sposobem widnieją tam takie pozycje, jak: ofiara na dach, ofiara na kościół oraz ofiara na kolędę. Czy w trudnych czasach takie rzetelne „sprawdzanie” parafian przystoi? Gdyby tego było mało, pod wszystkim należy się podpisać.

Zdjęcie kartki, które opublikowano na Reddit.com, przedstawia się następująco:

takie kartki dostali

ZOBACZ TAKŻE: ILE PŁACI SIĘ W RESTAURACJI ROBERTA LEWANDOWSKIEGO? CZĘŚĆ MENU ORAZ CENY POTRAW WYCIEKŁY DO SIECI!

Portal o2.pl próbował skontaktować się z parafią w celu potwierdzenia doniesień – nikt nie odbierał

Jak czytamy w portalu o2.pl, tamtejsi dziennikarze próbowali zweryfikować pojawiające się w sieci informacje na temat omawianych karteczek. W tym celu dzwonili do parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach, jednak tamtejszy telefon milczał.

Jeśli więc powyższe karteczki są autentyczne – mają prawo budzić kontrowersje. A to dlatego, że ofiary powinny być dobrowolne, a parafianie mają prawo zostać przy tym anonimowi.

źródło: o2.pl, reddit.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.