Zatrważające doniesienia z Chin! „III Wojna Światowa” wisi na włosku?

zatrważające doniesienia

Zatrważające doniesienia z Chin! „III Wojna Światowa” wisi na włosku? Wszystko związane jest z nalotami, jakie Chiny dokonują na Tajwan już od piątku. Portal o2.pl podaje, że miejscowe media ostrzegają przed konfliktem na skalę światową, w który zaangażowane może być też USA. Zdaniem dzienników wspieranych przez władze, kolejna wojna światowa – tutaj pojawia się cytat – „może się zacząć w dowolnym momencie”. Czy to już moment, w którym można się niepokoić?

Zatrważające doniesienia z Chin! „III Wojna Światowa” wisi na włosku?

Bardzo niepokojące głosy docierają prosto z Chin. Mówiąc wprost – w tamtejszych mediach wspieranych przez władzę, pojawił się temat „III Wojny Światowej”. Mianowicie, związane jest to głównie z trwającymi od piątku nalotami na Tajwan, których dokonują Chiny.

Portal o2.pl podaje, że przy tej okazji pojawił się temat nowego, globalnego konfliktu, w którym udział wziąć miałyby także Stany Zjednoczone. Przytoczono nawet cytat, że kolejna wojna światowa „może się zacząć w dowolnym momencie”. To gazeta „Global Times” miała wspomnieć o „wojnie totalnej” i gotowości na starcie z USA.

Dużo mówi się o naruszaniu przestrzeni powietrznej Tajwanu właśnie przez Chiny. Zaczęło się to nasilać z początkiem października. Dochodziło nawet do sytuacji, kiedy nad Tajwan nadlatywało do 150 chińskich samolotów. Zdarzało się to do 50 razy na dobę. Ponad 50 samolotów stanowiły odrzutowce.

ZOBACZ TAKŻE: TAKIE KARTKI OTRZYMALI PARAFIANIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW W POLSCE? CHODZI O „WIZYTĘ KOLĘDOWĄ 2021”. INTERNAUCI NIE MAJĄ LITOŚCI [FOTO]

Biden rozmawiał z Xi Jinping. Nie chce zdradzić żadnych konkretów

Jak się okazuje, prezydent USA miał rozmawiać z przedstawicielem Chin na temat nalotów na Tajwan. Media próżno jednak próbowały ustalić konkrety dyskusji – Biden nie chciał ich zdradzić. Wspomniane wcześniej „Global Times” jest zdania, że Stany Zjednoczone są w zmowie z Tajwanem, co dodatkowo zaognia całą sytuację.

W o2.pl czytamy jeszcze słowa Bidena, które ten we wtorek miał wypowiedzieć w Białym Domu:

Rozmawiałem z Xi o Tajwanie. Zgadzamy się… będziemy przestrzegać porozumienia z Tajwanem.

źródło: Global Times, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.