Szkoły zostaną zamknięte? Jasna deklaracja ministra zdrowia

szkoły zostaną zamknięte

Szkoły zostaną zamknięte? Każdego dnia pojawiają coraz to nowsze pytania, którym czoła stawia minister zdrowia. Także i tym razem Adam Niedzielski wydał jasną deklarację na temat ewentualnego zamknięcia szkół i kolejnego przeniesienia edukacji na tryb zdalny. Zdaniem szefa resortu zdrowia, placówek edukacyjnych nie zamkniemy jednak na pewno. I to mimo coraz większej liczby zakażeń, która skutecznie wzrasta niemal z dnia na dzień. IV fala – jak podkreśla Niedzielski – jest jednak nieco inna. Mamy bowiem do czynienia z mniejszą ilością hospitalizacji, niż przy poprzednich falach.

Szkoły zostaną zamknięte? Jasna deklaracja ministra zdrowia!

Kolejny dzień i kolejny wzrost liczby zakażeń względem poprzednich raportów dobowych od Ministerstwa Zdrowia. Tym razem w Polsce odnotowano ponad 2000 nowych zakażeń oraz 33 zgony. Momentalnie pojawiły się rozważania na temat omawianych tak wiele razy w ostatnim czasie obostrzeń. Mowa choćby o konieczności zamknięcia szkół. Wszystko skomentował Adam Niedzielski. W portalu RMF24.pl czytamy, że minister zdrowia wykluczył taką możliwość:

Na dziś nie będzie żadnych obostrzeń. Na pewno nie zamkniemy szkół.

Rozmowę z Adam Niedzielskim przeprowadził Dziennik Gazeta Prawna. Szef resortu zdrowia uzasadniał tam rodzaj podejmowanych przez rząd decyzji:

To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój IV fali jest inny – nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne.

ZOBACZ TAKŻE: ILE PŁACI SIĘ W RESTAURACJI ROBERTA LEWANDOWSKIEGO? CENY WYCIEKŁY DO SIECI! CZY MOŻE ZJEŚĆ TAM KAŻDY?

Adam Niedzielski: „Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia

Zdaniem Adama Niedzielskiego, dużo zależy od odpowiedzialności społeczeństwa. O ile respektowane będą zalecenia podstawowe, takie jak trzymanie dystansu czy zakładanie maseczek we wskazanych miejscach – możemy uniknąć najgorszego. W RMF24.pl czytamy wypowiedź ministra zdrowia:

Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia.

źródło: RMF24.pl, Dziennik Gazeta Prawna

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.