Tak zaczyna się zakażenie Omikronem! Objawy, które pojawiają się na początku

nowa groźniejsza wersja

Tak zaczyna się zakażenie Omikronem! Nieustanne badania oraz obserwacje nowej mutacji pozwalają na wyciąganie coraz to poważniejszych wniosków. Tak jest i tym razem. Naukowcy mają coraz mniej wątpliwości jeśli chodzi o objawy, które pojawiają się na początku zakażenia. Właśnie po nich można poznać to, że mamy do czynienia właśnie z Omikronem. Problemem jest jednak fakt, że do złudzenia przypominają one objawy zwyczajnego przeziębienia. Warto dodać, że Omikron w wielu krajach odpowiada już za większość nowych zakażeń.

Tak zaczyna się zakażenie Omikronem! Objawy, które pojawiają się na początku – jak rozpoznać infekcję nową mutacją?

Omikron nadal budzi wielkie zainteresowanie całego świata. Dużo osób zastanawia się, jak ostatecznie rozwinie się nowa mutacja, która już teraz w wielu krajach odpowiada za większość zakażeń. Na ten moment wiadomo, że jest ona o wiele bardziej zaraźliwa, niż poprzednie dotąd znane warianty. Mówi się jednak, że zakażenie przechodzi się łagodniej. A jak jest w rzeczywistości? Naukowcy podali typowe dla zakażenia objawy. To właśnie po nich możemy dość szybko poznać, z czym mamy do czynienia. O wszystkim pisze portal o2.pl.

W rzeczonym portalu czytamy, że naukowcy na podstawie aplikacji ZOE (która analizuje objawy osób zakażonych) wyróżnili 5 najbardziej typowych dla Omikronu objawów. Jak zatem rozpoczyna się zakażenie i po czym możemy je rozpoznać?

ZOBACZ TAKŻE: ADAM SOROKO WŚCIEKŁY NA TYBURSKIEGO PODCZAS KONFERENCJI PRIME SHOW MMA! CZY MIĘDZY NIMI DOJDZIE DO WALKI? BYŁO BARDZO GORĄCO [WIDEO]

Wszystko zaczyna się od… gardła? Objawy, które łatwo pomylić ze zwyczajnym przeziębieniem

Uczeni, którzy od początku bacznie przyglądają się rozwojowi nowej mutacji, wyróżniają 5 najczęstszych objawów, które pojawiają się na samym początku zakażenia. Mowa tutaj przede wszystkim o drapaniu w gardle, które zwykle zwiastuje początkową fazę infekcji. Mniejszą uwagę zwraca się jednak tutaj na ból gardła, który nie jest bardzo uciążliwy i raczej krótkotrwały.

Ponadto naukowcy zwracają uwagę na ból głowy – uciążliwy, silny, pulsujący. W o2.pl czytamy, że zdaniem uczonych, zwyczajne środki przeciwbólowe nie pomagają w jego zwalczaniu.

Wspomina się także o uciążliwym katarze oraz zmęczeniu. Zwłaszcza na ten drugi objaw należy zwrócić szczególną uwagę. Ostatnim objawem, na który zwrócono uwagę, jest kichanie. Co ciekawe, ma ono występować głównie u osób zaszczepionych.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.