Bill Gates i jego zdumiewające słowa – zdradził swoje obawy na najbliższe lata!

Bill Gates

Bill Gates to jedna z najpopularniejszych osób na całym świecie, która na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć. Były prezes Microsoftu regularnie dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami i sugestiami. Tym razem zabrał głos w sprawie zbliżającej się przyszłości i niestety – nie ma dobrych wieści. 

Bill Gates o przyszłości

Założyciel Microsoftu jest również myślicielem i filantropem, który swoimi przemyśleniami ochoczo dzieli się z całym światem. W ostatnim czasie na jego blogu ukazał się wpis o wymownym tytule: „Powody do optymizmu po trudnym roku”. Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa trwająca od blisko dwóch lat zmieniła ludzkość i podejście do wielu rzeczy, w tym m.in. do informacji. Otóż Bill Gates słusznie zauważył, że zaraza sprawiła, iż w sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo informacji, w tym niesprawdzonych. Internet stał się miejscem przepełnionym kłamstw, a wiele osób ma problem z rozróżnieniem prawdy od fake newsa, co niezwykle niepokoi filantropa. Kryzys informacyjny jest niezwykle pogłębiony, a sam Bill Gates nie widzi rozwiązania owego problemu.

„Zazwyczaj w tym miejscu przedstawiam swoje pomysł na rozwiązanie problemu. Prawda jest jednak taka, że w tym przypadku nie mam odpowiedzi. Planuję ich szukać i czytać o pomysłach innych, zwłaszcza młodych ludzi. Mam nadzieję, że pokolenia, które dorastały w internecie, będą miały świeże pomysły na rozwiązanie problemu, bo on jest głęboko zakorzeniony w sieci” – napisał Gates.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JACKOWSKI PRZERAŻA NOWĄ WIZJĄ – PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ ANDRZEJOWI DUDZIE I JEGO CÓRCE!

Dezinformacja lub szerzenie nieprawdziwych informacji wiąże się również z ciągle zmniejszającym się zaufaniem społeczeństwa do władz i serwisów informacyjny. Konsekwencją tego zjawiska jest utrudnione zarządzanie ludźmi, a także wprowadzanie nowych praw czy zasad. Bill Gates napisał również:

„Jeśli twoi ludzie ci nie ufają, to nie będą wspierać twoich, nowych i ważnych inicjatyw. A gdy pojawia się poważny kryzys, to mniej prawdopodobne jest to, że zastosują się do wskazówek niezbędnych do przetrwania burzy”

Jeśli zaś chodzi o tytuł wpisu, tyczy się on m.in. zbliżającemu się zakończeniu pandemii.

 

źródło: o2.pl, CNN

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.