Tak wygląda ciało człowieka po uderzeniu pioruna [FOTO]

Tak wygląda ciało człowieka po uderzeniu pioruna! W sieci pojawiła się wyjątkowa fotografia, przedstawiająca ślady, jakie zostają na skórze po bliskim spotkaniu z piorunem. Jak się okazuje, wszystko ma naukowe wyjaśnienie i specjalistyczny termin. Należy przyznać, że wygląda to naprawdę niecodziennie. Omawiane ślady opublikowano na jednym z instagramowych profili. Zdjęcie można zobaczyć w dalszej części tekstu.

Tak wygląda ciało człowieka po uderzeniu pioruna [FOTO]

W ostatnim czasie dużo mówi się o burzach oraz ich skutkach. Niestety, podczas gwałtownych zjawisk pogodowych, często dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji z udziałem ludzi. Mowa o porażeniach piorunami. Niedawno pisaliśmy o trójce rodzeństwa, które schowało się pod drzewem w trakcie burzy. Dodatkowo młodzi ludzie postanowili zrobić sobie selfie, a w tym czasie uderzył w nich piorun. Szczęśliwie dla nich, skończyło się na niewielkich obrażeniach. Co więcej, moment uderzenia pioruna udało się uchwycić na zdjęciu. Nie wszyscy mają jednak tyle szczęście, co wspomniane osoby.

Jak się bowiem okazuje, piorun na ciele człowieka może zostać nieodwracalne zmiany. W sieci opublikowano jedyne w swoim rodzaju zdjęcie, które prezentuje znamiona, jakie na skórze pozostawia uderzenie pioruna. Wszystko można zobaczyć poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fractal Science (@fractal.science)

ZOBACZ TAKŻE: TO NAGRANIE PRZERAZIŁO CAŁY ŚWIAT! PIORUN UDERZYŁ W SAMOCHÓD, KTÓRYM PODRÓŻOWAŁA 5-OSOBOWA RODZINA [WIDEO]

Figura Lichtenberga – to ślady, jakie na ciele zostawia piorun. Jak do tego dochodzi?

Temat dokładnie analizuje portal abczdrowie.pl. Jak się okazuje, powyższe ślady noszą nazwę „figura Lichtenberga”. Pojawiają się one czasami na ciele osoby, która zostanie porażona piorunem. Ich nazwa pochodzi od Georga Christopha Lichtenberga, u którego widziano je po raz pierwszy.

Zwykle bywają brunatne lub sine/czerwone. Jak dobrze widać – i co zauważa portal abczdrowie.pl – kształtem przypominają rozgałęzione drzewo. Rzeczona strona dokładnie wyjaśnia, jak dochodzi do powstania takiego śladu:

Powstają wskutek uszkodzenia naczyń włosowatych. Dochodzi do nich w czasie przepływu prądu, przy wysokim napięciu.

tak wygląda ciało człowieka

źródło: portal.abczdrowie.pl, Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.