Polska influencerka sprzedała… swoją wirtualną miłość! Zarobiła prawie milion złotych!

Znana influencerka sprzedała swoją miłość

Polska influencerka sprzedała wirtualną miłość za prawie milion złotych. Mowa o Marcie Rentel, znanej w sieci jako Marta Renti, która jako pierwsze na świecie sprzedała emocje za pomocą tokenu NFT.

Influencerka sprzedała wirtualną miłość za 250 tys. $

Marta Rentel, znana w sieci pod pseudonimem Marti Renti to jedna z najpopularniejszych influencerek w naszym kraju. Na samym Instagramie obserwuje ją prawie 700 tys. osób, jednak to nie wszystko. Marta aktywnie działa również w serwisie YouTube, jednak największą furorę robi na TikToku. Ponadto wystąpiła w popularnym programie „Fame czy Shame”, a także stoczyła przegrany pojedynek z Martą Linkiewicz na gali Fame MMA 7. Tym jednak razem o Marcie zrobiło się głośno z powodu kontrowersyjnej sprzedaży, której dokonała. Jak sama informowała:

Sama dokładnie nie potrafię wytłumaczyć, co to jest. Ale jeśli jeśli tego nie wiesz, to w przyszłości się pewnie dowiesz. Chcę być innowatorką i tworzyć przyszłość, więc jako pierwsza osoba na świecie stokenizowałam emocje – wyznała influencerka za pośrednictwem swojego Instagrama.

Ale czym tak naprawdę jest token NFT? Non-fungible token to niewymienialny token, dzięki któremu możemy zakupić dzieła sztuki, muzykę czy jak się okazało emocje. Kupujący nabywa daną rzecz w formie tokena i staje się jego właścicielem, natomiast prawa autorskie wciąż należą do twórcy sprzedanego produktu.

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE POPULARNA INFLUENCERKA – PODDAŁA SIĘ MODNEMU ZABIEGOWI

Niedługo później Marta opublikowała na swoim Instagramie post, w którym wyznała, że sprzedała swoją wirtualną miłość. Mimo, że początkowo nie chciała wyjawić ceny, wkrótce wyszło na jaw, że „stokenizowana emocja” kosztowała 250 tys. $, czyli około milion złotych.

Wczoraj sprzedalam swoje pierwsze NFT za niewiarygodną kwotę – nie powiem Wam ile, bo sama w to nie wierze. Jeszcze nie wiem kto je kupił. Brent jeśli to Ty to dziękuje 😍 – napisała w poście Marta Rentel.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marta Rentel (@martirenti)

Co więcej, gwiazda polskiego internetu zdradziła na co przekaże zarobione pieniądze. Marta uznała, że część kwoty przekaże na cele charytatywne, natomiast pozostałe pieniądze zainwestuje w kryptowaluty.

Co o tym myślicie?

źródło: Instagram.com, Wirtualnemedia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.