Tak wygląda bunkier Putina?! Google Maps pokazało tajne rosyjskie obiekty [FOTO]

bunkier putina

Tak wygląda bunkier Putina?! W sieci pojawiły się interesujące doniesienia dotyczące Google Maps oraz Rosji. Mianowicie, jak podaje portal instalki.pl – Google miało odsłonić na swoich mapach tajne rosyjskie obiekty, w tym obiekty wojskowe. Na stronie zwraca się uwagę, że Google Maps cenzuruje wiele miejsc – z różnych powodów. Tym razem internauci mogli jednak zobaczyć bardzo ciekawe ujęcia na terenie Rosji, które uważa się wręcz za kluczowe i strategiczne punkty kraju Putina. W sieci opublikowano między innymi miejsce, które uważa się za jego bunkier. Jak ono wygląda? Wszystko zobaczycie poniżej!

Tak wygląda bunkier Putina?! Google Maps pokazało tajne rosyjskie obiekty!

Od samego początku inwazji Rosji na Ukrainę, która trwa już od końcówki lutego, w sieci można doszukać się naprawdę interesujących publikacji dotyczących kraju agresora oraz samego Władimira Putina. Teraz na ciekawy fakt uwagę zwrócili internauci oraz portal instalki.pl. Mianowicie, chodzi o Google Maps oraz cenzurowane tam zazwyczaj lokalizacje. Takową cenzurę nakłada się tam z różnych względów – może chodzić na przykład o tajemnicę wojskową. Tymczasem na mapach Google w Rosji pojawiły się obiekty wojskowe, a widok ten zaskoczył wiele osób.

Portal instalki.pl pisze wprost, że Google „postanowiło dezaktywować ukrywanie w swoich usługach obiektów o znaczeniu strategicznym w Rosji, najwyraźniej w związku z sankcjami nakładanymi na ten kraj„. O wszystkim na Twitterze jako pierwszy miał informować użytkownik @bolshoi_yx.

ZOBACZ TAKŻE: TAK ROSJA PŁACI SWOIM ŻOŁNIERZOM! W SIECI POKAZANO KWOTY, JAKIE OTRZYMUJĄ WOJSKOWI ZA KONKRETNIE ZNISZCZENIA NA UKRAINIE!

Czy to bunkier Putina? W sieci opublikowano zdjęcia z Google Maps!

Internauci – gdy tylko pojawiły się doniesienia o odtajnieniu niektórych lokalizacji – ochoczo zaczęli przeszukiwać terytorium Rosji na Google Maps. Tym też sposobem znaleziono między innymi bazę atomowych rosyjskich okrętów podwodnych, kosmodrom Federacji Rosyjskiej w Plesiecku, bazę rosyjskiej Floty Północnej w miejscowości Polarnyj czy właśnie obiekt, który może być bunkrem samego Władimira Putina. Wygląda on następująco:

bunkier putina

źródło: instalki.pl, Google Maps; foto: Google Maps

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.