Wystarczyło wypić jeden kieliszek aby umrzeć. Coraz więcej ofiar w Polsce

wystarczyło wypić jeden kieliszek

Wystarczyło wypić jeden kieliszek aby umrzeć. W Polsce odnotowano już przynajmniej 26 ofiar toksycznego denaturatu, co czytamy między innymi w serwisie informacyjnym RMF24.pl. Do zgonów dochodziło przez zatrucie metanolem. Jak dotąd 16 ofiar pochodzi z województwa śląskiego, a 10 ofiar z województwa łódzkiego. Pojawiają się pierwsze przypuszczenia, które mają wyjaśnić, dlaczego doszło do tragedii na tak dużą skalę.

Wystarczyło wypić jeden kieliszek, aby umrzeć. Coraz więcej ofiar w Polsce – chodzi o toksyczny denaturat

Dramatyczne wieści dochodzą z województw śląskiego i łódzkiego. Jak się okazuje, od końca marca odnotowano już przynajmniej 26 ofiar toksycznego denaturatu. W RMF24.pl czytamy, że 16 ofiar pochodzi właśnie ze wspomnianego województwa śląskiego, a 10 z województwa łódzkiego. Wszystkie odnotowane zgony były spowodowane zatruciem metanolem, który znajdował się w denaturacie – takie wieści przekazał Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak się okazuje, w tej sprawie trwa już dochodzenie. Mianowicie, pojawiły się pierwsze przypuszczenia, jakoby doszło do złamania przepisów przez producentów denaturatu. Chodzi o przekroczenie w nim dopuszczalnego limitu metanolu. RMF24.pl przytacza wypowiedź Szymona Cienki, rzecznika Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Prowadzimy postępowanie dotyczące sprawdzenia, czy w niektórych produktach typu denaturat nie ma przekroczenia norm metanolu. Mamy informację, że u jednego z producentów takie przekroczenia nastąpiły.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY SZOKUJĄCY ZAKAZ W ROSJI, KTÓRY WPROWADZIŁ WŁADIMIR PUTIN. ZŁAMANIE GO WIĄŻE SIĘ Z BARDZO SUROWĄ KARĄ. O CO CHODZI TYM RAZEM?!

W badanych próbkach stwierdzono wielkie stężenie metanolu – wypicie jednego kieliszka wystarczało, aby umrzeć

Portal RMF24.pl – powołując się na przebadane przez sanepid próbki – podaje, że wykryto w nich nawet 70% stężenie metanolu. Ma to oznaczać tyle, że nawet wypicie jednego kieliszka denaturatu mogło spowodować śmierć.

Co istotne, ofiar toksycznego denaturatu może być o wiele więcej. Nie wiadomo bowiem, czy wszystkie zgony zostały już zliczone. Po wykryciu pierwszych przypadków tragicznych zatruć, w województwie śląskim wstrzymano handel denaturatem. Śląski wojewódzki inspektor sanitarny podkreślił ponadto, że w denaturacie w ogóle nie powinno być metanolu – nawet mimo tego, że nie jest on środkiem spożywczym.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.