Parafianie zachwyceni – ksiądz zrobił to podczas mszy świętej! Nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

Ksiądz z parafii pw. bł. Edwarda Detkensa w Warszawie

Ksiądz z parafii pw. bł. Edwarda Detkensa w Warszawie zdobył się na gest, który został doceniony nie tylko przez parafian, ale również internautów. W sieci pojawiło się nagranie z fragmentu nabożeństwa, podczas którego duchowny postanowił wyciągnąć bezprzewodowy głośnik i puścić ukraińską pieśń patriotyczną.

Ksiądz zachwycił parafian

Ksiądz Wojciech Drozdowicz jest proboszczem parafii bł. Edwarda Detkensa w Warszawie, animatorem kultury, kanonikiem kapituły kampinosko-bielańskiej archidiecezji warszawskiej, a także aktywnie angażuje się w liczne akcje społeczne. Co ciekawe, wraz z aktorką Ewą Błaszczyk stworzył fundację AKogo?, która wspiera dzieci po urazach neurologicznych w rehabilitacji.

Duchowny zwrócił na siebie uwagę całego kraju w Poniedziałek Wielkanocny, a nagranie z odbywającej się wówczas mszy świętej trafiło do sieci. Ksiądz Wojciech zabrał ze sobą na nabożeństwo bezprzewodowy głośnik, z którego podczas mszy zabrzmiała ukraińska pieśń patriotyczna. Ponadto zebrani w kościele parafianie otrzymali tekst utworu, by wspólnie wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów.

ZOBACZ TAKŻE: BÓJKA DWÓCH KSIĘŻY I KOŚCIELNEGO – W RUCH POSZŁA PAŁKA TELESKOPOWA I DAMSKIE TOREBKI [WIDEO]

Na ten moment nagranie z nabożeństwa zostało odtworzone ponad 150 tys. razy, a z każdą minutą ilość  wyświetleń rośnie. Na Facebooku nagranie otrzymało również ponad 1,7 tys. polubień, a komentarz zostawiło ponad 200 osób.

Wideo opublikowane przez pana Marka możecie zobaczyć poniżej:

Pod filmem z nabożeństwa pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci docenili zachowanie księdza i co ciekawe, głos w sprawie zabrało wieli Ukraińców. W komentarzach przeczytamy mnóstwo ciepłych słów oraz podziękowań zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.

Wielkie dzięki. Tu naprawdę czuć miłość bożą taką jaka ona być powinna.

dziękujemy

Jak to dobrze, że są w Polsce takie kościoły i tacy Księża. Niskie ukłony Księże Wojciechu!

Brawo dla tego księdza! – czytamy w komentarzach.

 

 

źródło: facebook.com 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.