Tajemniczy mężczyzna wciąż milczy – nowe fakty w sprawie

Tajemniczy mężczyzna

Tajemniczy mężczyzna wciąż milczy. Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu w pociągu znaleziono dziwnie zachowującego się mężczyznę. Nie miał przy sobie dokumentów, biletu, patrzył w jeden punkt, a kontakt z nim był niemożliwy. Policja udostępniła jego wizerunek w celu ustalenia tożsamości. Okazuje się, że zgłosiło się kilka osób oferujących pomoc w sprawie.

Tajemniczy mężczyzna wciąż milczy

W ostatnich dniach media nagłośniły niepokojącą historię milczącego mężczyzny, którego znaleziono w pociągu na trasie Berlin-Warszawa. Pasażer nie miał przy sobie biletu, dokumentów, nie było z nim kontaktu i przez cały czas wpatrywał się w jeden punkt. Pracownicy kolei zawiadomili policję, która skierowała mężczyznę do szpitala. Szczegóły tej historii znajdziecie TUTAJ.

Okazuje się, że po nagłośnieniu sprawy zgłosiło się kilka osób, które wskazały kim jest mężczyzna. Po czasie jednak okazało się, że były to fałszywe tropy.

Najprawdopodobniej z porównania cech szczególnych wynika, że to fałszywe tropy. Będziemy szukać dalej. Sprawdziliśmy już europejską bazę osób zaginionych i poszukiwanych, ale tego mężczyzny w niej nie ma – powiedział rzecznik komendy mł. asp. Marcin Ruciński w rozmowie z TVN24.

Warto dodać, mężczyzna w dalszym ciągu milczy. Policja wciąż szuka informacji, które pomogą w ustaleniu jego tożsamości. Ma on około 40-45 lat, 180 cm wzrostu, waży 80 kg. Jest szczupły, ma ciemne, krótkie włosy, zakola i brodę. Oczy niebieskie. Ustalono, że mężczyzna prawdopodobnie posługuje się językiem niemieckim, ukraińskim, rosyjskim i łotewskim. Mężczyzna posiada na ciele liczne tatuaże:

  • na karku w postaci koła z umiejscowionymi wokół czterema takimi samymi symbolami,
  • lewa ręka wytatuowana w nieregularnie rozmieszczone czarne, małe kwadraty,
  • na stopie rysunek kojarzący się z tak zwanymi „łapaczami snów”,
  • na serdecznym palcu lewej dłoni prostokątny tatuaż,
  • lewy bok od żeber do stopy wytatuowany jest w prostokąty oraz okręgi ciągnące się do lewej stopy,
  • na prawej ręce wytatuowany wizerunek smoka

Tajemniczy mężczyzna

Tajemniczy mężczyzna

Tajemniczy mężczyzna

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie pod numerem 47 79 35 211 lub pod numerem alarmowym 112.

 

źródło: tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.