Szeryf w karetce z Będzina? „Wyskoczył i miał pretensje o wolną jazdę” [WIDEO]

szeryf w karetce

Szeryf w karetce z Będzina? Internautami wstrząsnęło nagranie, które pojawiło się na znanym kanale pod nazwą „STOP CHAM” w portalu YouTube. Widać na nim załogę karetkę pogotowia, której kierowca niebezpiecznie zajeżdża drogę innemu uczestnikowi ruchu drogowego. Prawdopodobnie chodziło o danie nauczki za wolną jazdę. Niektórzy komentujący podejrzewają jednak, że mogła to być zemsta za jakieś wcześniejsze zachowanie osoby, z której pojazdu pochodzi nagrania. Jaka jest jednak prawda? W dalszej części tekstu prezentujemy rzeczone nagranie!

Szeryf w karetce z Będzina? „Wyskoczył i miał pretensje o wolną jazdę” – to nagranie rozsierdziło internautów!

Agresja drogowa wśród polskich kierowców jest nadal w modzie! Tym razem nerwom dał się jednak ponieść kierowca karetki pogotowia, co bardzo poruszyło internautów. Według opisu pod filmem, wszystko działo się w Będzinie. Wideo pochodzi natomiast z kamerki samochodowej zamontowanej w pojeździe „poszkodowanego” lub innymi słowy – ofiary agresji kierowcy pogotowia.

Film zaczyna się w momencie, gdy karetka jest jeszcze za samochodem osobowym. Nagle pogotowie miało zacząć dawać znaki długimi światłami, włączyć syreny i sygnały świetlne oraz trąbić na poprzedzającego je kierowcę. Później doszło do gwałtownego manewru wyprzedzania, który – jak zresztą widać poniżej – nie należał do zbyt bezpiecznych. Nagranie, o którym mowa, można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS – CZY POLSKI RZĄD W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZAMKNIE GRANICE KRAJU?! WEDŁUG ZAPOWIEDZI, DECYZJA MOŻE ZOSTAĆ OGŁOSZONA JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU! ROBI SIĘ NAPRAWDĘ GORĄCO!

Internauci w komentarzach nie pozostawili suchej nitki na kierowcy pogotowia. Inni jednak zwracają uwagę na pewien szczegół…

Po zajechaniu drogi osobówce, kierowca pogotowia wyskoczył z pojazdu i wdał się w pyskówkę z osobą, która jest autorem nagrania. Wywnioskować można, że chodziło o zbyt wolną jazdę poprzedzającego karetkę pojazdu. Ale czy był to powód do aż tak gwałtownej reakcji i niebezpiecznego zachowania?

Niektórzy stają jednak w obronie kierującego karetką. Według nich nie wiadomo, czy wcześniej nie doszło do żadnej ze złośliwości w wykonaniu nagrywającego. Mowa choćby o celowym hamowaniu. Jaka jednak była prawda? Tego raczej się nie dowiemy. Natomiast powyższe nagranie już teraz stało się bardzo popularne.

W portalu YouTube pod filmem na kanale „STOP CHAM” ukazał się jeszcze następującej treści opis:

Kierowca Ambulansu jadąc za autorem nagrania jako pojazd nieuprzywilejowany, zaczyna świecić długimi (4s) – być może nie spodobała się prędkość z jaką poruszał się kierowca przed nim. Nagle włącza sygnały świetlne i dźwiękowe. Zajeżdża drogę i wychodzi z pretensjami do autora nagrania. Będzin – 15.02.2021

źródło: YouTube, CDA – STOP CHAM

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.