Dramatyczne nagranie z samolotu. Ponad 240 osób na pokładzie się temu przyglądało [WIDEO]

dramatyczne nagranie z samolotu

Dramatyczne nagranie samolotu Boeing 777! Na pokładzie znajdowało się ponad 240 osób, jednak cudem udało się uniknąć tragedii. Wszystko miało miejsce 20 lutego w sobotę, podczas lotu Boeinga 777 linii lotniczych United Airlines, który miał dolecieć z Denver do Honolulu na Hawajach. Właśnie wtedy jeden z silników samolotu, niedługo po starcie zapalił się. Wyglądało to przerażająco, a części silnika spadały na znajdujące się na powierzchni zabudowania. W sieci pojawiło się szokujące wideo, na którym widać, co działo się z silnikiem z perspektywy pasażerów. Zapadła też decyzja odnośnie dalszej przyszłości samolotów tego modelu. W dalszej części tekstu prezentujemy nagranie.

Dramatyczne nagranie z samolotu. Ponad 240 osób na pokładzie musiało na to patrzeć!

Chwile grozy przeżyli pasażerowi linii United Airlines w zeszłą sobotę. Chodzi o lot z Denver do Honolulu na Hawajach, który obywał się samolotem Boeing 777. Po starcie zapalił się jeden z silników maszyny. Wszystko wyglądało dramatycznie. Silnik spalał się na oczach pasażerów, a warto dodać, że na pokładzie znajdowało się ich 231 oraz 10 członków załogi. Elementy silnika spadały na pobliskie zabudowania, a on sam wyglądał, jakby za moment miał po prostu odpaść. Wszystko zarejestrowano na nagraniu, które można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZY MĘŻCZYZNA ZNALEZIONY W POCIĄGU WCIĄŻ MILCZY! W SPRAWIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE FAKTY, POLICJA BEZRADNA

Wiadomo już co dalej z Boeingami 777 – loty zawieszone

Reakcja linii lotniczych musiała być natychmiastowa i tak też się stało. Wszystkie samoloty z silnikami, który spłonął zeszłej soboty, wycofano jak na razie z kursowania. Wyposażone są one w jednostkę napędową Pratt & Whitney4000. Także producent silników polecił, aby samoloty na jakiś czas uziemić.

United Airlines dysponuje aż 24 samolotami tego modelu, który uległ awarii 20 lutego. Momentalnie też zlecono dodatkowe kontrole i przeglądy samolotów. Portal o2.pl przytoczył część oświadczenia po dramatycznych zdarzeniach, jego fragment cytujemy poniżej:

Na podstawie wstępnych informacji doszliśmy do wniosku, że należy zwiększyć częstotliwość przeglądów wydrążonych łopatek wentylatora, które są unikalne dla tego modelu silnika, używanego wyłącznie w samolotach Boeing 777.

źródło: Twitter, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.