Tadeusz Rydzyk o protestach: „Zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce”!

Tadeusz Rydzyk o protestach

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż przepis wyrażający zgodę na dokonanie aborcji w przypadku płodu obarczonego poważnymi wadami jest niezgodny z Konstytucją. Decyzja ta sprawiła, iż tysiące Polaków wyszło na ulice. O protestach wypowiedział się również Tadeusz Rydzyk, który swoją wypowiedzią na łamach Radia Maryja wzbudził kolejne kontrowersje.

Tadeusz Rydzyk o protestach związanych z decyzją TK

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca zaostrzenia prawa aborcyjnego wywołała falę protestów. Manifestujący nie tylko wyszli na ulice i zablokowali miasta, ale zorganizowali również protesty online. Polegają one na wysyłaniu maili do polityków jak i biur oraz organizacji, które popierają decyzję TK. Od czwartku w mediach społecznościowych roi się od postów, relacji oraz akcji, których celem jest wyrażenie sprzeciwu nie tylko wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, ale także zabrania prawa do decydowaniu o własnym ciele.

O sprawie wypowiadają się nie tylko politycy i gwiazdy. Głos w sprawie zabrał również Tadeusz Rydzyk, który na antenie Radia Maryja poparł wyrok TK i wyraził swoje zdanie o protestach.

 

Widzę co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem Trybunału o niezgodności z konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy. W związku z tym, co ta strona lewicowo-liberalna (robi), zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w Unii Europejskiej niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: OJCIEC RYDZYK Z ZAKAZEM ODPRAWIANIA MSZY – POWODEM ANTYSEMICKIE WYPOWIEDZI

Duchowny nawiązując do manifestacji wspomniał również o zorganizowanej społeczności, która działa przeciwko życiu i naturze ludzkiej. Tadeusz Rydzyk o protestach powiedział:

Zobaczcie, co się dzieje, strona antykatolicka co wyprawia, żeby wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań. Na przykład te wszystkie marsze, które teraz robią itd. O co tutaj chodzi? Róbta co chceta? Hulajta, piekła nie ma? Twoje ciało należy do ciebie i możesz robić co chcesz?

 

źródło: rp.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.